به منظور بررسی وضعیت و حمایت از کتابخانه های عمومی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمان با نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با دکتر محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی وضعیت مشکلات و حمایت از فعالیت ها و برنامه های کتابخانه های عمومی دیدار و گفتگو کرد.

پورابراهیمی با اشاره به جایگاه و اهمیت حوزه کتاب و کتابخوانی بیان کرد: عملکرد کتابخانه‌های عمومی کرمان در حوزه کتاب و کتابخوانی با توجه به ظرفیت‌های مناسبی همچون نیروی انسانی، تعداد کتابخانه ها و اعضای مشتاق حوزه کتاب، مطلوب است.

رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای بهبود وضعیت کتابخانه‌ها به پشتوانه محکم بودجه ای نیاز دارد و این مهم جز با حمایت نمایندگان مجلس میسر نیست که بنده نیز نهایت حمایت از این نهاد فرهنگی را انجام میدهم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: بخشی از این حمایت ها از طریق اقدامات در حوزه زیرساختی و بخشی دیگر از طریق حمایت مادی و معنوی در جهت گسترش فرهنگ مطالعه محقق می‌شود و به نظر می‌رسد که امروزه ارزش ارتقای کتابخوانی و فرهنگ ترویج آن از ارتقای زیرساخت‌ها اهمیت بیشتری دارد.

وفائی ، در خصوص تبدیل کتابخانه های عمومی به پایگاه های فرهنگی و اجتماعی، ارائه خدمات فرهنگی متنوع در کتابخانه های عمومی و اقدامات انجام شده عمرانی و تجهیزاتی در سال گذشته گزارشی ارائه نمود و خواستار حمایت بیشتر نمایندگان مجلس در افزایش اعتبارات در این نهاد فرهنگی شد.

در پایان پورابراهیمی در خصوص حمایت از کتابخانه های عمومی در مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد.

 [PageVisit]