پویش شعر طنزی که با استقبال استادان شعر مواجه شد؛ صف‌آرایی طنازان در مقابل کرونا با «اقتراح ماسک» نخستین ابیات شاعران کشور برای حمایت از کادر درمان و همراه شدن با بسیج همگانیِ دعوت به استفاده از ماسک برای مقابله با ویروس کرونا سروده و به پویش ادبی «اقتراح ماسک» ارسال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با گذشت چند روز از آغاز به کار پویش ادبی «اقتراح ماسک» شمار قابل توجهی از شاعران و ادیبان کشور با ارسال و اشتراک‌گذاری ابیات سروده خود در این موضوع به زنجیره حامیان کادر درمان ویروس کرونا پیوستند.

عبدالجبار کاکایی، علیرضا قزوه، سعید بیابانکی، رضا اسماعیلی، عبدالرحیم سعیدی‌راد، محمود اکرامی‌فر، کمیل قزلباش و ... شماری از شاعرانی هستند که در نخستین روزهای برگزاری پویش ادبی «اقتراح ماسک» به آن پیوسته‌اند.

محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با دعوت از شاعران و اهالی ادب سراسر کشور برای پیوستن به پویش ادبی «اقتراح ماسک» از علاقه‌مندان خواسته است تا با اقتراح و سرایش تک بیت با کلید واژه «ماسک» در بسیج همگانی برای حمایت از کادر درمان و رعایت توصیه‌های بهداشتی در مقابله با کرونا همراه شوند. شاعران می‌توانند برای اثرگذاری بیشتر، ابیات را به زبان طنز (طنز عفیف) بسرایند، از ابیات معروف بزرگان ادب فارسی بهره‌مند شوند و در نهایت شعر خود را با هشتگ #اقتراح_ماسک منتشر کنند.

 [PageVisit]