با حضور مدیرکل: جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان برگزارشد جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور مدیرکل، معاونین، مسئولین ستادی و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور احمد وفائی، مدیرکل؛ مسئولین ستادی و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی در محل سالن باستانی پاریزی کتابخانه مرکزی برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی از عملکرد حوزه های اداره کل در راستای ترویج فرهنگ مطالعه تقدیر کرد و عنوان کرد: مشارکت بسیار خوب در جشنواره کتابخوانی رضوی تاکنون یکی از دستاوردهای تلاش شبانه روزی همکاران در حوزه های مختلف ستادی، شهرستانها و کتابداران استان است.
وفائی همچنین از فعالیت های فضای مجازی و برگزاری مسابقه یک دقیقه یک کتاب ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: انتشار بیش از یکهزار و 200 فیلم معرفی کتاب در ایام تعطیلی کتابخانه ها از طریق فضای مجازی نمونه ای از عملکرد مطلوب کلیه کتابداران، همکاران ستاد و شهرستانها است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی از شروع فرایند رف خوانی در كتابخانه های عمومی استان خبر داد و گفت: رف خوانی از مهمترین ارکان مجموعه سازی به شمار می آید و انجام آن برای کنترل موجودی مجموعه، پویایی و روز آمد کردن منابع و خروج منابع فرسوده ضروری است.
وفائی از تعمیرات و بهسازی کتابخانه های عمومی شهید مفتح و کتابخانه مرکزی کرمان در ایام تعطیلی کتابخانه ها که همچنان ادامه دارد نام برد و گفت: انشالله در جهت ارتقا و بهبود فضای کتابخانه ای در کرمان تاثیر مطلوبی داشته باشد. 
وی در ادامه گفت: هم افزایی و بسیج امکانات دستگاه های دیگر می تواند در خدمت رسانی بیشتر و ارتقا شاخص های کتابخوانی موثر باشد و تقویت تعامل با سازمان ها و دستگاه های دیگر را خواستار شد..
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست  به ظرفیت بالای انجمنها برای پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی در سطح جامعه اشاره کرد و از آنها به عنوان بازوی توانمند کتابخانه های عمومی نام برد.
در پایان حوزه های امور کتابخانه ها، مشارکت ها و همکاری ها، حراست و رئیس اداره کتابخانه های شهرستان کرمان موارد مربوطه را مطرح و سایر همکاران نیز بحث و تبادل نظر کردند.   

بعد از جلسه حاضرین در جلسه از روند تعمیرات و بهسازی کتابخانه مرکزی بازدید کردند.   

 

 [PageVisit]