فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان جیرفت مطرح شد؛

ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی تأثیر مستقیمی بر افزایش آگاهی اجتماعی و توسعه فرهنگی هر جامعه‌ای دارد

سید اسماعیل حسینی، معاون فرهنگی شهرداری در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان جیرفت ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی را بر افزایش آگاهی اجتماعی و توسعه فرهنگی هر جامعه‌ای موثر دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان به ریاست امین الله شهدادنژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری؛ سید اسماعیل حسینی، معاون فرهنگی شهرداری؛ محمودشعبانی، نماینده مدیرکل ارشاد جنوب؛ عفت سنجری نژاد، کارشناس فرهنگی و هنری اداره آموزش و پرورش؛ مسلم سنجری، مسئول فرهنگی اداره زندان؛ بهزاد جعفری، رئیس جهاد دانشگاهی؛ ناصر افضلی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی و سایر اعضاء با محوریت راهکارهای افزایش مشارکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، بررسی مسائل و مشکلات و توسعه فضای فیزیکی کتابخانه‌های شهرستان در فرمانداری جیرفت تشکیل شد.
امین الله شهدادنژاد، معاون سیاسی فرماندار گفت: توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی از بسیاری مسائل دیگر در جامعه مهم تر است و برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه که همواره از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری نیز بوده باید، همه دستگاه های اجرایی و فرهنگی شهرستان با هم همکاری داشته باشند و با اجرای برنامه های مناسب در این راستا گام بردارند. همچنین  با اشاره به برگزاری دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از همه ادارات خواست تا برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره در شهرستان با کتابخانه‌های عمومی همکاری لازم را داشته باشند.
سپس حسینی، معاون فرهنگی شهرداری با بیان اینکه افزایش رویکرد مردم به کتاب و کتاب‌خوانی که یک آموزه دینی است و به آن سفارش شده خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی تأثیر مستقیمی برافزایش آگاهی اجتماعی و توسعه فرهنگی هر جامعه‌ای دارد و با توجه به کمبود فضای فیزیکی کتابخانه‌های شهرستان راه‌اندازی کتابخانه سیار در ادارات را راهی برای دسترسی تمامی آحاد و اقشار جامعه به کتاب دانست و افزود: وجود کتابخانه سیار در ادارات شلوغ موجب افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ‌کتابخوانی خواهد شد.
در ادامه کارشناس فرهنگی و هنری اداره آموزش و پرورش گفت: دوستی کودکان و دانش آموزان با کتاب به عنوان آینده‌سازان این مرز و بوم موجب پیشرفت و آبادانی جامعه خواهد شد و برای رسیدن به این هدف مهم آموزش و پرورش ضمن استفاده از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان آماده همکاری در برگزاری و مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی است.
سپس افضلی رئیس اداره شهرستان ضمن ارائه گزارش فعالیت‌های کتابخانه‌های شهرستان به تشریح دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و خواستار همکاری ادارات شهرستان در بحث اطلاع‌رسانی، تبلیغات و مشارکت در جشنواره رضوی شد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ