فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت به ریاست فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت با حضور فرهاد آراسته، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت؛ اسماعیل قاسمی، شهردار بافت؛ پروانه دهقانی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان؛ رضا آقائی، مسئول فرهنگی آموزش و پرورش؛ رفعت موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای انجمن در فرمانداری برگزار شد.
فرهاد آراسته، فرماندار و رئیس محترم انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با اشاره بر اهمیت و بازدهی موثر جلسات انجمن اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف انجمن کتابخانه های شهرستان، ارتقاء و بهبود وضعیت کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین شهروندان است که این امر با هم افزایی و هم فکری مضاعف دستگاههای متولی امکان پذیر است.
وی در ادامه گفت: دستگاه های فرهنگی در سطح شهرستان ارتباط تنگاتنگی با هم دارند که در این راستا باید در زمینه گسترش فرهنگ کتاب وکتابخوانی، کتابخانه های عموی را یاری نمایند.
اسماعیل قاسمی، شهردار عنوان کرد: شهرداری برای اهدای زمین و پرداخت نیم درصد به کتابخانه های عمومی آمادگی دارد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان افزود:  بیش از نیمی از برنامه های اداره ارشاد در حوزه کتاب است و در نظر داریم روستاهای دوستدار کتاب شناسایی شود و یک روستا به عنوان خلاق کتابخوانی معرفی شود که این برنامه با همکاری کتابخانه های عمومی قابل اجرا می باشد.
رفعت موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان ارائه داد.
در پایان سایر اعضای انجمن نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.
نسخه قابل چاپ