فهرست

اخبار شهرستان‌ها

امام جمعه رفسنجان در جلسه انجمن مطرح کرد:

کتابخانه ها همچون مساجد باید در دسترس مردم باشند

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رفسنجان با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رفسنجان با حضور حسین رضایی، فرماندار؛ اصغر عسکری، امام جمعه؛ مجید صفریان، رییس شورای اسلامی شهرستان؛ علی ترک آبادی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مجید کهنوجی، شهردار؛ سیدحسین رحیمی، رییس شورای اسلامی شهر؛ سیدمحمدتقی هاشمی زاده، رییس اداره کتابخانه های عمومی؛ زهرا صالحی، عضو منتخب انجمن و محمدرضا باقری، مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس در محل دفتر امام جمعه برگزار گردید.
امام جمعه رفسنجان با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی، عنوان کرد: یکی از عواملی که باعث رشد و توسعه جوامع می شود و نقش اساسی دارد ارتقا علم و آگاهی و فرهنگ عمومی جامعه است.

وی افزود: یکی از عوامل ارتقا فرهنگ عمومی در جامعه اهمیت دادن به کتابخوانی است و هرچه فرهنگ عمومی جامعه افزایش پیدا کند، آسیب های اجتماعی کاهش خواهد یافت.
امام جمعه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر پیوست فرهنگی درکنار کارهای عمرانی و ساخت و سازها افزود: فرهنگ جامعه هویت جامعه است و برای هویت جامعه و ارتقا این هویت مهمترین ابزار لازم کتاب و کتابخوانی است و همانگونه که مکان هایی چون مساجد باید در دسترس مردم قرار گیرند؛ کتابخانه ها نیز باید بدین گونه باشند تا مردم به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.
همچنین وی ساخت کتابخانه در مجاورت مصلا را پیشنهاد داد.
در ادامه اعضا پیشنهاداتی در مورد مکان یابی مناسب احداث کتابخانه مرکزی را ارائه نمودند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ