فهرست

اخبار شهرستان‌ها

خطیب جمعه سیرجان:

انس با کتاب، روح را جلا و روان را پرورش میدهد و اسلام، پرچمدار کتاب و کتابخوانی در تمدن بشری است

در سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، کتابداران سیرجانی با حجت الاسلام و المسلمین حیدری نسب، خطیب جمعه دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، در این دیدار امام جمعه ضمن تبریک هفته کتاب و تقدیر از کتابداران گفت: انس با کتاب، روح را جلا و روان را پرورش میدهد و اسلام، پرچمدار کتاب و کتابخوانی در تمدن بشری است. دین، فرهنگ و تاریخ ما همواره  الفتی دیرینه و همیشگی با کتاب و کتابخوانی داشته است و مصداق بارز آن معجزه پیامبر گرامی اسلام، قرآن کریم این کتاب انسان ساز است. از طرفی کتابداران طلایه داران علم و اندیشه هستند که راه دانایی و خرد را به جویندگان علم و دانش نشان می دهند که این تلاش و کوشش کتابداران قابل ستایش و تقدیر است.
حیدری نسب با تاکید بر تقویت و به روز رسانی منابع کتابخانه به ویژه بخش دیجیتال و دیداری و شنیداری گفت: فرصت مطالعه در فضای مجازی را نیز به رسمیت بشناسید و سعی کنید منابع الکترونیکی در کتابخانه ها تقویت کنید و از این بخش غافل نشوید. تعامل کتابخانه های عمومی شهرستان با مراکز فرهنگی ،تجهیز کتابخانه های عمومی و بالا بردن جذابیت آنها از جمله اقداماتی است که باید در برنامه ریزیهای آتی متولیان امور فرهنگی قرار گیرد.
وی افزود: کتاب رسانی به روش مختلف باید صورت بگیرد تا کتاب در دسترس عموم مردم براحتی قرار گیرد. پرداختن به امر کتابخوانی و مطالعه و عادی کردن رویه آن در خانواده ها می بایست از سنین کودکی و توسط والدین در فرزندان نهادینه و به عادتی حسنه تبدیل شود.
 در پایان این دیدار، حسن بلوردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و کتابداران گزارش عملکرد مختصری از فعالیتهای کتابخانه ها، ارائه کردند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ