فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار:

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان جیرفت برگزار شد

دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان جیرفت در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان به ریاست احمد بلندنظر، فرماندار؛ امین الله شهدادنژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری؛ سید اسماعیل حسینی، معاون فرهنگی شهرداری؛ منصور رئیسی، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش؛ ناصر افضلی، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی و سایر اعضاء با محوریت برنامه‌های بزرگداشت سی‌امین دوره هفته کتاب و کتابخوانی در شهرستان و توسعه فضای فیزیکی کتابخانه‌های عمومی در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.
احمدبلند نظر؛ فرماندارشهرستان با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: مطالعه و کتابخوانی در افزایش سطح شناخت نیازهای جامعه و اثرگذاری در تصمیم‌ گیری‌های صحیح مردم در زندگی و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی بسیار مهم و اثرگذار است.
وی با تأکید بر مشکل فضای فیزیکی کتابخانه شهیدمدنی گفت: استفاده از ظرفیت خیرین و پیگیری پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری می‌تواند گامی مهم در رفع این مشکل باشد.
در ادامه رئیسی؛ معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش با توجه به اهمیت و نقش کتابخوانی در دوران کودکی و نوجوانی خواستار همکاری و تعامل بیشتر اداره کتابخانه‌های شهرستان با آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت مدارس در ارتقاء فعالیت‌های فرهنگی و کتابخوانی در هفته کتاب شد.
افضلی؛ سرپرست اداره کتابخانه‌های شهرستان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی در یکسال گذشته و برنامه‌های اجرایی به مناسبت بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی تصریح کرد: سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی با شعار«ما همانیم که می‌خوانیم» از بیست‌ویکم تا بیست‌و‌هفتم آبان در سراسر کشور برگزار می‌شود و انتظار داریم همه دستگاه‌های اجرایی در برگزاری این برنامه‌ها و بزرگداشت هفته کتاب یاری‌گر کتابخانه‌های عمومی شهرستان باشند.
گفتنی است در پایان هر یک از اعضای حقیقی و حقوقی انجمن نکته نظرات خود در خصوص لزوم توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی و بزرگداشت هفته کتاب در شهرستان را بیان کردند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ