فهرست

اخبار شهرستان‌ها

معرفی روستای دوستدار کتاب در کشور؛

روستای دهبکری، روستای منتخب دوستدار کتاب در کشور

نشست هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری آیین انتخاب روستای دهبکری به عنوان روستای دوستدار کتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، نشست هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری آیین انتخاب روستای دهبکری به عنوان روستای دوستدار کتاب با حضور محسن روحی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ حجت الاسلام قاسم دانشی، امام جمعه بم؛ محمد نکوئی، معاون فرماندار بم؛ حسن پورباقری، بخشدار دهبکری؛ اعضای شورای دهبکری و جمعی از مسئولان فرهنگی و علاقه مندان به کتاب در کتابخانه شهید بهشتی دهبکری برگزار شد.
روستای دهبکری بم، از بین روستاهای شرکت کننده در هشتمین جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در کشور به عنوان روستای برگزیده انتخاب گردید.
فعالیت های فوق برنامه و نشست های مختلف کتابخوانی، جمع خوانی، همخوانی کتاب، نشست های ادبی، شعر و داستان و ... از برنامه های برگزار شده در کتابخانه شهید بهشتی روستای دهبکری در این راستا بوده است.
محسن روحی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این نشست از فعالیت های کتابخانه شهید بهشتی و سرکار خانم معصومه راسخ، مسئول کتابخانه در انجام فعالیت های متعدد تقدیر کرد و خواستار بسط و ترویج این فعالیت ها و الگوبرداری دیگر روستاهای استان شد.
وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز از اهتمام و دغدغه مسئول کتابخانه دهبکری و اعضای فعال آن تشکر کرده و فعالیت های ترویجی پیرامون فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را از برنامه های مجموعه کتابخانه های عمومی استان دانست.
وی در ادامه حمایت از برنامه های فرهنگی کتابخانه ها را در پویایی و ارتقا شاخص های عضو و امانت موثر شمرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مشارکت کتابخانه های عمومی استان در برنامه های ترویجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در همه بخش ها و شهرهای استان خواستار شد و اظهار داشت: کتابداران کوشا و فعال کتابخانه ها در صف اول فعالیت های فرهنگی قرار دارند و از تلاش های کتابداران استان تقدیر کرد.
حجت الاسلام و المسلمین دانشی، امام جمعه بم با ابراز خرسندی از این اتفاق مبارک، از تلاش کارکنان کتابخانه های عمومی قدردانی نمود و از تصمیم خوب برگزاری برنامه پایانی در روستای دهبکری تشکر و خواستار برگزاری برنامه ای در خور شأن کتاب در این رویداد شد.
در پایان دیگر اعضا حاضر در جلسه در خصوص چگونگی برگزاری مراسم اظهارنظر نمودند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ