فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار انار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مطرح کرد؛

لزوم همگام سازی کتابخانه ها با بسترهای جدید کتابخوانی

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان انار در سال جاری با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن با هدف بررسی نقش آموزش و پرورش شهرستان در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، دومین جلسه مشترک انجمن های کتابخانه های عمومی شهرستان انار با حضور محسن صالحی فرماندار شهرستان و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی؛ حجت الاسلام والمسلمین اکبر ذوالفقاری، امام جمعه امین شهر؛ حسین برهانی، بخشدار بخش مرکزی؛ مهدی ملانوری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ حجت الاسلام والمسلمین باقری، معاون پرورشی آموزش و پرورش؛ رضا صادقیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی و سایر اعضا در محل اداره آموزش و پرورش تشکیل شد.

محسن صالحی، فرماندار انار در این جلسه ضمن اشاره به این نکته که همه تلاشها و زیر ساختهای فرهنگی باید افراد را کتابخوان کند، بر ضرورت همگام سازی کتابخانه ها با پیشرفتهای علمی و استفاده از بسترهای جدید کتابخوانی  مانند کتابخانه های دیجیتال و کتاب  الکترونیک تاکید کرد.

 حجه الاسلام باقری، معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان نیز گزارشی از فعالیتهای حوزه کتاب و کتابخوانی در آموزش و پرورش ارائه کرد.

اعظم قدیری، مشاور امور بانوان فرمانداری نیز به فعالیتهای تشکیلات مقر کتاب اشاره و خواستار هم افزایی کتابخانه ها با این تشکیلات شد.

رضا صادقیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی ضمن اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در ارتقای فرهنگ مطالعه، مباحثی  همچون اختصاص نمره به فعالیتهای کتابخوانی دانش آموزان، احیاء زنگ کتابخوانی در مدارس، عضویت حداقل50 درصد جمعیت دانش آموزان و فرهنگیان در کتابخانه ها، تشکیل کلاس درس در کتابخانه ها، اجرای طرح کتابدار افتخاری در مدارس و شناسایی استعدادهای کتابخوانی در بین دانش آموزان را مطرح کرد.

در پایان جلسه نیز اعضا پیشنهادها و نظرات خود را ارائه کردند.

نسخه قابل چاپ