فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی:

انجمن کتابخانه عمومی شهر بلورد تشکیل جلسه داد

اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر بلورد با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر بلورد در سال جاری به ریاست اسماعیل محمدپور، بخشدار بخش بلورد و رئیس انجمن کتابخانه عمومی شهر بلورد و با حضور حجت الاسلام علی اکبر منصفی، امام جمعه؛ ناصر بلوردی، رئیس شورای اسلامی، محمدنبی بلوردی، شهردار؛ مهدی مشایخی، نایب رئیس شورای اسلامی؛ رمضان صدوقی، عضو شورای شهر بلورد؛ حسن بلوردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیرجان؛ محمد زاهدی، مسئول کتابخانه حضرت امام خمینی (ره) بلورد و سایر اعضا در بخشداری بلورد برگزار شد.
محمدپور، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه عمومی شهر بلورد ضمن اشاره به اهمیت نقش کتاب در پر کردن اوقات فراغت، خواستار تعامل معادن منطقه با کتابخانه در جهت توسعه و ترویج  کتابخوانی در منطقه شد.
حجت الاسلام علی اکبر منصفی، امام جمعه بخش بلورد نیز با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به بحث کتاب، توجه همه مسئولین به این مهم را خواستار و برگزاری برنامه سیر مطالعاتی به همراه مسابقات کتابخوانی را برای عموم مردم و مسئولین منطقه پیشنهاد و  تریبون نماز جمعه را جایگاهی بسیار مناسب جهت معرفی فعالیتهای حوزه کتاب اعلام نمود.
در ادامه بلوردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیرجان گزارشی از یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان سیرجان را ارائه و به اهمیت کتاب و کتابخوانی و تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص عادت به مطالعه و کتابخوانی اشاره نمود و به معرفی کتاب در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی پرداخت.
وی برنامه های فرهنگی نشست کتابخوان، مسابقات کتابخوانی و فرهنگی، غنی سازی مخازن از محل اعتبارات انجمن و پویش روستا به روستا و عضویت پرسنل معادن منطقه از جمله برنامه های کتابخانه ها دانست.
زاهدی،مسئول کتابخانه امام خمینی (ره) با اشاره به مصوبات جلسه قبل، به نقش موثر تبلیغات شهری جهت شناخت بیشتر حوزه کتاب و کتابخوانی اشاره و در این خصوص نامگذاری خیابان بنام کتاب و دیوار نویسی جهت تبلیغ کتاب را پیشنهاد داد.
در ادامه سایر اعضای حاضر در جلسه پیشنهادات و نقطه نظرات خود را بیان کردند.
نسخه قابل چاپ