فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی:

انجمن کتابخانه عمومی شهر زیدآباد برگزار شد

انجمن کتابخانه عمومی شهر زیدآباد با حضور اعضای حقیقی و حقوقی تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر زیدآباد، به ریاست مهدی بیگمرادی، بخشدار بخش زیدآباد و رئیس انجمن کتابخانه عمومی شهر زیدآباد و با حضور حجت الاسلام عباس عاقلی، امام جمعه بخش زیدآباد؛ طیبه حسینیان ، نایب رئیس شورای اسلامی شهر زیدآباد؛ نعمت الله نوروزی، نماینده شهردار؛ حسن بلوردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیرجان، مریم زیدآبادی نژاد، مسئول کتابخانه لسان العلماء و سایر اعضا در محل بخشداری زیدآباد برگزار گردید.
بیگمرادی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه عمومی شهر زیدآباد ضمن تبریک دهه کرامت، با اشاره به نقش موثر کتابخانه ها در پرکردن اوقات فراغت، بر همکاری دستگاه های فرهنگی بویژه شهرداری و بخشداری با کتابخانه لسان العلما تاکید نمود.
امام جمعه بخش زیدآباد، با توجه به آیاتی که ابتدای جلسه از سوره مبارکه جمعه مرتبط با کتاب و کتابخوانی قرائت شد، توجه همه مسئولین به این مهم را خواستار و استفاده از تریبون نماز جمعه را برای ارتقا فرهنگ کتابخوانی را مفید و لازم دانست.
بلوردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیرجان ضمن ارائه گزارشی از مصوبات جلسه قبل، به اهمیت کتاب و کتابخوانی و تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، در خصوص عادت به مطالعه و کتابخوانی اشاره کرد و در ادامه کتاب" قدرت عادت " را معرفی کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیرجان با اشاره به برگزاری برنامه های فرهنگی کتابخانه ها از جمله نشست های کتابخوان، مسابقات کتابخوانی و فرهنگی، غنی سازی مخزن و بروز رسانی منابع کتابخانه از محل اعتبارات انجمن را در اولویت دانست.
گفتنی است برگزاری کلاسهای آموزشی مرتبط با حوزه کتاب از جمله نقاشی، روانخوانی قرآن و.... در محل کتابخانه لسان العلما ، ارتقا فرهنگ کتابخوانی از تریبون نماز جمعه، تعامل با مدیران ومربیان پرورشی مدارس برای ترغیب دانش آموزان به عضویت در کتابخانه، اجرای طرح کتابخوانی روستا به روستا با همکاری بخشداری، از مصوبات این جلسه بود.
سایر اعضا حاضر در جلسه پیشنهادات و نقطه نظرات خود را بیان داشتند.
نسخه قابل چاپ