فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد:

عصر شعر نخل های سربلند در شهرستان کوهبنان برگزار شد

عصر شعر نخل های سربلند در شهرستان کوهبنان به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد برگزار شد.

به گزارش اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، ایثارگران ، جانبازان ، رزمندگان و آزادگان سرافراز عملیات آزاد سازی خرمشهر و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مراسم عصر خاطره و شعر نخل های سربلند با حضور مسئولین اجرایی، فرماندهان نظامی، شاعران، هنرمندان ، اصحاب فرهنگ وهنر در محل کتابخانه عمومی شهید اول شهرستان کوهبنان به همت ناحیه مقاومت بسیج ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان ، انجمن شعر اشک‌ ، بسیج هنرمندان و ومحفل ادبی افضل کتابخانه عمومی شهرستان برگزار شد.
حمید گلستانی، مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان گفت: شهرستان کوهبنان سابقه طولانی در شعر و شاعری دارد به گونه ای که در گذشته شاعران از جای جای کشور خود را به مدرسه عرفان اسلامی کوهبنان می رساندند تا در جلسات شبانه شعر که در تخت لطیفی برگزار می شد شرکت کنند.
گلستانی بیان داشت: در کوهبنان استعدادهای نهفته فراوانی در بحث شعر و شاعری وجود دارد که بایستی شناسایی و زمینه شکوفایی آنان فراهم گردد.
حجت الاسلام سید عباس کاظمی، رئیس ستاد نماز جمعه کوهبنان گفت: شاعران جز فرهیتخگان و فرهنگیان جامعه هستند که نقش اساسی در انتقال ارزش ها  دارند. افزود: بعد از استقرار انقلاب اسلامی شعرها و سرودهای فراوانی ماندگار شدند و بر زبان افراد ساری و جاری است که نمونه بارز آنها سرود سلام فرمانده است.
حجت الاسلام کاظمی ابراز داشت:  شعر و شاعری در راستای ترویج و انتقال فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی به نسل های بعدی بسیار اثر گذار است و سدی محکم در برابر ترویج فرهنگ غرب است.
در ادامه محمد رضا توکلی از ایثارگران و جانبازان دوران دفاع مقدس گفت: شهدا به درجه بالایی از معرفت و بصیرت رسیدند لذا با تمام وجود در خدمت رهبر و مقتدای خویش بودند.توکلی تاکید کرد: شهید صیاد خدایی که به دست منافقین کوردل به شهادت رسید از همرزمان سردار دلها و از مدافعان حرم بود که دشمنان تاب تحمل این رزمنده دلاور را نداشتند.
احمد محمدی، شهردار کوهبنان بیان داشت: سوم خرداد برای ملت ایران از بزرگترین و شادی آورترین روزهای ایران است چرا که مصداق واقعی از ایام الله می باشد."
شهردار کوهبنان در ادامه گفت: آنچه که باید از جنگ و فتح خرمشهر یاد بگیریم این است که به تنبلی و تن آسایی عادت نکنیم و اگر خواهان سربلندی پیروزی و توسعه و پیشرفت ایران عزیز هستیم باید همانند دوران جنگ  مقاوم ،کوشا و خستگی ناپذیر باشیم.
در پایان مراسم ضمن روایت گری و بیان خاطرات ایثارگران ، شاعران شهرستان اشعار خود را با موضوع آزاد سازی خرمشهر، دفاع مقدس و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی قرائت نمودند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ