فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار:

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت به ریاست فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت با حضور مجید زند اقطاعی، فرماندار و رئیس انجمن؛ مجتبی افشار، معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری؛ پروانه دهقانی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان؛ رضا آقائی، مسئول فرهنگی آموزش و پرورش؛ رفعت موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای انجمن در محل فرمانداری برگزار شد.  

مجید زند اقطاعی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اظهار داشت: می توان از ظرفیت های اجتماعی مساجد و آثار تاریخی شهرستان جهت گسترش فرهنگ مطالعه از جمله ایجاد کتابخانه در مساجد، برای ارتباط بیشتر مردم با کتاب وکتابخانه های عمومی استفاده کرد.

فرماندار شهرستان عنوان کرد: با تشکیل کارگروههای فرهنگی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزاری مستمر این جلسات می توانیم نقش موثری درزمینه ارتقای فرهنگ مطالعه داشته باشیم و گفت: با توجه به سابقه فرهنگی شهرستان باید تمامی دستگاههای فرهنگی باهم متحد و تمام تلاش خود را بکار گیرند که شهرستان بافت نیز به عنوان کاندیدای پایتخت کتاب ایران  انتخاب شود.

مجتبی افشار، معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری با اشاره به اهمیت کتاب وکتابخوانی بیان کرد: با توجه به بازدیدهایی که از کتابخانه های عمومی وضعیت کتابخانه های عمومی مطلوب و رو به پیشرفت می باشد و با توجه به مشکلاتی از قبیل بروز نبودن منابع کتابخانه و همچنین کمبود تجهیزات مناسب باید توجه بیشتری به این مکانهای فرهنگی شود و در صورت امکان اعتبار مناسب و بیشتری برای رفع موانع ومشکلات کتابخانه های عمومی درنظر گرفته شود.

رفعت موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان ارائه و میزان مشارکت درمسابقه کتابخوانی "پیامبرامی" را در سطح شهرستان اعلام نمود.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان خواستار توجه بیشتر به میزان تخصیص اعتبار سال 1401 برای کتابخانه های عمومی شد.

لازم به ذکر است در این جلسه مقرر شد با توجه به وضعیت ساختمان کتابخانه عمومی نیک نفس ومشکلات ناشی از بارندگی ها، شهرداری نسبت به تعمیر کانال منتهی به کتابخانه اقدام نماید.

در پایان اعضا نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

نسخه قابل چاپ