فهرست

اخبار شهرستان‌ها

درشهرستان کوهبنان:

نشست کتاب‌خوان ویژه روحانیون و طلاب برگزار شد

نشست کتاب‌خوان ویژه روحانیون و طلاب شهرستان کوهبنان با محوریت مطالعات دین، با حضور مسئولان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، نشست کتاب‌خوان ویژه روحانیون و طلاب شهرستان کوهبنان با محوریت مطالعات دین، در کتابخانه عمومی شهید اول کوهبنان برگزار شد.

خلیل الله باقی زاده رئیس ادارکتابخانه‌های عمومی شهرستان کوهبنان در این نشست گفت: هدف از سلسله نشست‌های کتابخوان اشاعه فرهنگ کتابخوانی است تا افراد کتاب‌هایی را که خوانده اند را با دیگران به اشتراک بگذارند.

وی با اشاره به استقبال علاقمندان شرکت در نشست های کتابخوان در شهرستان گفت: بصورت ویژه و با همکاری اداره  تبلیغات اسلامی شهرستان، نشست اساتید وطلاب حوزه های علمیه برگزار شد و تجربیات کتابخوانی خود را در این نشست ارائه نمودند.

در این نشست کتابهای ذیل معرفی شد:

کتاب‌ «نسیمی ازتسنیم » اثراستاد حجت الاسلام  سید محمدرضا غیاثی کرمانی نویسنده، استاد حوزه و دانشگاه معرفی شد.

این اثر خلاصه ای از تفسیر تسنیم ۸۰ جلدی از تفاسیر شیعی قرآن به زبان فارسی، تألیف عبدالله جوادی آملی است که بر پایه ی شیوه ی تفسیری علامه طباطبایی در تفسیر المیزان نگاشته شده و در شمار «تفاسیر قرآن به قرآن» جای دارد.

این کتاب توسط موسسه انتشارات آیت الله جوادی آملی بامقدمه آیت الله مجتبی صانعی کرمانی منتشرشده است .

در ادامه حجت الاسلام  مهدی مالکی، مسئول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کتاب «سنن النبی» اثر، مرحوم علامه محمد حسین طباطبایی را معرفی کرد.

اصل این کتاب به زبان عربی تألیف شده که در واقع به‌عنوان بخش و ضمیمه‌ای بر تفسیر المیزان نوشته شده بود و بعدها علاوه بر درج در آن تفسیر به عنوان یک کتاب مستقل نیز منتشر شد.

حجت الاسلام رضا یحیایی، مسئول عقیدتی سیاسی انتظامی شهرستان کوهبنان کتاب «سید پا برهنه» تالیف احمد ایزدی، انتشارات موسسه ابراهیم هادی رامعرفی کرد.

جلد چهارم از مجموعة «فانوس» حاوی روایاتی از زندگانی سردار شهید «سید حمید میرافضلی» متولد 1335 در رفسنجان به همراه وصیت‌نامة او و تصاویری از دوران جنگ تحمیلی است.

میرافضلی در سال 1362 در عملیات خیبر در جزیرة مجنون به شهادت رسید.

در ادامه کتاب لهوف از سید ابن طاووس (ره) توسط حجت الاسلام سید ابوحامد روح الامینی، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان معرفی شد.

از جمله کتاب های معتبر و مستند در باب مقتل خوانی ست که همه وعاظ و مداحان باید این کتاب را مطالعه کنند تا بتوانند حق مجالس عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را ادا کنند.

حجت الاسلام شیخ داود خالداری نیز کتاب «به اضافه مردم»؛ نگاهی به 10 اصل اساسی در کار فرهنگی به قلم روح‌ الله رشیدی را معرفی نمود.

این کتاب به همت انتشارات «راه یار» منتشر و راهی بازار نشر شده این اصول 10 گانه، اگرچه از هم جدا هستند، اما عملاً در دل هم قرار دارند. در واقع ما با یک منظومه نظری و عملی مواجه هستیم.

ودرپایان فاطمه زینلی ازبانوان طلبه شهرستان کتاب «یاس عرفان» زندگی نعیم مجتهدی رامعرفی کرد.

این کتاب بخشی از خاطرات، زندگی، اخلاق و معرفی خاندان، شخصیت، اندیشه‌ها، مسافرت‌ها، دیدگاه‌ها و بیانات اخلاقی و عرفانی مرحوم 'جعفر مجتهدی' است.

وی همچنین لاله ای از ملکوت مجموعه چهار جلدی کتاب «لاله‌ای از ملکوت» شامل خاطرات مستند و منحصر به‌ فرد از زندگی شیخ جعفر مجتهدی تبریزی رابرای مخاطبین به اشتراک گذاشت.

 تهیۀ این کتاب به قلم «حمید سفیدآبیان» طی 21 سال انجام شده است.

نسخه قابل چاپ