فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به میزبانی فرمانداری:

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان به میزبانی فرمانداری و با حضور اعضای انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان با حضور علی سلاجقه، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد ربانی، رئیس شورای اسلامی شهرستان؛ محمدعلی گلاب زاده، رئیس مرکز کرمان شناسی و عضو منتخب انجمن؛ محمد جلال پور، خیّر کتابخانه ساز و عضو منتخب انجمن؛ مصطفی شمس الدینی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان؛ در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
سلاجقه، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار با اشاره به اهمیت کتابخانه های عمومی در ارتقای شاخص های کتابخوانی، اظهار داشت: با توجه به فعالیت های سایر رسانه ها و فضای مجازی، دستگاه های فرهنگی موظفند فرهنگ کتابخوانی را بیشتر از گذشته در جامعه ترویج کنند.
محمدعلی گلاب زاده، رئیس مرکز کرمان شناسی با اشاره به اهمیت کتابخوانی در سطح جامعه، طرح مبادله کتاب را پیشنهاد کرد و گفت: با اجرای طرح های متنوع از جمله طرح مبادله کتاب می توان در راستای ترویج کتابخوانی نقش موثری داشت.
مصطفی شمس الدینی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گزارشی از فعالیت های انجام شده در کتابخانه های عمومی ارائه کرد و گفت: فعالیتهای فرهنگی متنوعی در راستای ترویج کتابخوانی به ویژه در فضای مجازی در کتابخانه های شهرستان برگزار شده است.
شمس الدینی پور به لزوم استفاده از ظرفیت خیرین اشاره کرد و گفت: با توجه به پراکندگی جمعیت، مناطقی در سطح شهر فاقد کتابخانه است که می توان با مشارکت خیرین و بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی برای ساخت کتابخانه و سالن های مطالعه در این مناطق اقدام کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در ادامه گزارشی از پانسیون های در دست اقدام و وضعیت کتابخانه های مشارکتی ارائه داد.
در پایان این جلسه هر یک از اعضا پیشنهادات و نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
نسخه قابل چاپ