فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با هفته کتاب:

مراسم تجلیل از مولفان و کتابداران شهرستان سیرجان برگزار شد

همزمان با هفته کتاب و به همت شرکت سنگ آهن گهر زمین از مولفان و کتابداران شهرستان سیرجان تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، همزمان با هفته کتاب و به همت شرکت سنگ آهن گهر زمین  مراسم تجلیل از کتابداران و مولفان  شهرستان سیرجان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی، امام جمعه شهرستان؛ سهراب بهاء الدینی، فرماندار احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، محمدرضا  خضری پور، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شرکت گهر زمین؛ جمعی از مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی در محل سالن دارالقرآن سیرجان برگزار شد.

دکتر محمدرضا خضری پور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شرکت گهر زمین به عنوان میزبان این مراسم ضمن خیر مقدم به مدعوین گفت: نیاز جامعه به کتابخوانی در تمامی دوران ها احساس می شود و امروز وظیفه ما ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در سطح جامعه و حمایت از این قشر فرهیخته است.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی امام جمعه شهرستان بیان کرد: امروز شاهد حرکت قابل تقدیری از سوی شرکت سنگ آهن گهرزمین بودیم که برای نویسندگان و مولفان شهرمان ارزش قائل شده و آیین تجلیل از این عزیزان و همچنین کتابداران محترم را برگزار کردند.

احمد وفائی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: امروز ما باید علاوه بر نویسندگان و مولفان شایسته و فرهیخته شهرمان قدردان کتابداران نیز باشیم. افرادی که در ترویج و نشر آثار فاخر مولفان اهتمام ورزیده و از دیرباز تاکنون نقش انکار ناپذیری در این مسیر داشته اند.

سهراب بهاالدینی فرماندار سیرجان رویکرد مدیران شرکت گهر زمین و  توجه به فرهنگ را شایسته تقدیر و تجلیل دانست. او در ادامه گفت: زیر بنای همه ادیان الهی بر مبنای کتاب بوده است و زیبنده است که هدف ما این باشد که زمینه نشر کتاب و فرهنگ کتابخوانی را در جامعه گسترش دهیم.

وی همچنین از شرکت گهرزمین و مدیر کل کتابخانه های عمومی استان درخواست کرد؛ خدمات خود در حوزه کتاب و کتابخوانی را  به مناطق عشایری و روستایی شهرستان هم بفرستند تا این عزیزان نیز از این نعمت بی بهره نمانند.

در پایان این مراسم  از نویسندگان و کتابداران سیرجانی تقدیر شد.

نسخه قابل چاپ