فهرست

اخبار شهرستان‌ها

پیام امام جمعه سیرجان به مناسبت هفته کتاب؛

کتابداران خط آغازین حرکت به سمت آگاهی

حجة الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی امام جمعه سیرجان به مناسبت هفته کتاب طی پیامی کتابداران را خط آغازین حرکت به سمت آگاهی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی به مناسبت گرامیداشت ۲۴ آبان؛ روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار پیامی صادر کرد.
 متن پیام به شرح زیر می باشد:

بِسْمِ ٱلله ٱلرَّحْمن ٱلرَّحِيمِ
 هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ إِنَّمَا یَتَذَکَّرُ أُولُو الْأَلْبَابِ(زمر،۹)

کتاب سرچشمه‌ی حرکت بشریت در جهت تکامل علمی و معنوی می‌باشد تا جایی که خداوند متعال معجزه رسول خاتم (ص) را کتاب قرار داد.
بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران که متقارن با ایام ولادت امام حسن عسکری(ع) است را مبارک و خوش یمن می‌دانیم. چه بساکه اهمیت این پاسداشت را دوچندان می‌کند، زیرا ارج نهادن به کتاب و ارتقای جایگاه علم و دانش از مبانی اصلی دین اسلام می‌باشد.
در این رابطه می‌بایست از کتاب‌داران زحمتکش به عنوان کسانی‌ که در خط آغازین حرکت به سمت آگاهی قدم برمی دارند، تقدیرِ شایسته شود.
یقینا رشد منزلت کتاب با تکریم کتابداران و کتاب خوانان میسر شده و این سه عنصر در ارتباط پیوسته و مستمر با یکدیگر می باشند.
ان‌شالله با پیگیری ساخت کتابخانه مرکزی در شهرستان سیرجان، توسط متولیان امر، اهتمام بیشتری به فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی نماییم تا مطالعه کتاب به عنوان یکی از امور مهم و روزانه شهروندان قرار گیرد.
آرزوی توفیق روزافزون در این عرصه برای فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی می نمایم، زیرا تراز و جایگاه واقعی هر ملتی با اهتمام به علم و مطالعه کتاب سنجیده می‌شود.
سیدمحمود حسینی
امام جمعه سیرجان
 
نسخه قابل چاپ