فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت هفته کتاب:

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جیرفت برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جیرفت با محوریت هفته کتاب و با حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان جیرفت با حضور میثم ابوسعیدی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری؛ رضا سالاری فر، رئیس شورای اسلامی شهر؛ مسلم سنجری، مسئول فرهنگی اداره زندان شهرستان؛ بهزاد جعفری، مدیر دفتر جهاد دانشگاهی جنوب کرمان؛ خداداد امینی روش، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان؛ اکبر صالحی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضاء  محل فرمانداری جیرفت برگزار شد.
میثم ابوسعیدی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری با تقدیر از کتابداران شهرستان اظهار داشت: کتابداران به‌ واقع در ایام شیوع ویروس کرونا شعار «کتابخانه ها و کتابخوانی تعطیل نیست» را به اجرا گذاشته و رسالت خود را که ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است به نحو بسیار مطلوبی انجام دادند و اکنون با توجه به لغو محدودیت‌های کرونایی و اهمیت ترویج و توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی و فرا رسیدن هفته کتاب، کتابخانه‌های عمومی شهرستان می‌توانند با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در این هفته نقش مؤثری در هدایت مردم جامعه به سمت کتاب‌خوانی داشته باشند.
 رضا سالاری فر رئیس شورای شهر با توجه به مشکلات کتابخانه‌های شهرستان بر پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری تأکید کرد.
صالحی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان و فعالیت‌های ترویجی در دوران کرونا به تشریح برنامه‌های اجرایی این اداره به مناسبت بزرگداشت بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی پرداخت.
 وی افزود: همکاری شهرداری و سایر سازمان ها در توسعه فضای کتابخانه‌ای و زیباسازی آن بسیار مؤثر است و این در حالی‌ست که شهر جیرفت با داشتن یک باب کتابخانه عمومی با فضای فیزیکی محدود پاسخگوی نیازهای کتاب‌خوانان و جمعیت موجود نیست.
 اختصاص یکی از میدان‌های شهر با نام کتاب، استفاده از ظرفیت بیلبوردها و تابلوهای شهری جهت تبلیغ کتاب‌خوانی در هفته کتاب، همکاری ادارات شهرستان و به ویژه هلال‌احمر در برگزاری جشن کتاب در هفته کتاب ، همکاری بیشتر آموزش و پرورش و مدارس جهت مشارکت در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی و برنامه‌های هفته کتاب از مصوبات این جلسه بود.
در پایان سایر اعضاء انجمن دیدگاه‌ها، پیشنهاد‌ها و برنامه‌های اجرایی به مناسبت بزرگداشت هفته کتاب و ترویج فعالیت‌های کتاب‌خوانی در شهرستان را بیان کردند.
نسخه قابل چاپ