فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور ناشران برگزیده کشور:

نمایشگاه بزرگ کتاب گل گهر شهرستان سیرجان افتتاح شد

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل گهر شهرستان سیرجان با حضور ناشران برگزیده کشور آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر سیرجان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی، امام جمعه سیرجان؛ سهراب بها الدینی، فرماندار؛ محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، معاونین و مدیران شرکت گل‌گهر، روز گذشته آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام سید محمود حسینی در این مراسم عنوان کرد: قرآن به عنوان کتاب الهی نازل شده که بایستی در آن تدبر کنیم، آن را بفهمیم و به آن عمل کنیم.

امام جمعه افزود: امامان معصوم(ع) در تبیین این کتاب آسمانی سخنانی گفته‌اند که عمدتا تبدیل به کتاب‌هایی چون نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه شده است که در اختیار عموم و متخصصان قرار گرفته که با تدبر در آن در زمینه‌های گوناگون علمی پیشرفت کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت: سیرجان ظرفیت ویژه‌ای در حوزه فرهنگ و هنر دارد و برنامه‌هایی چون نمایشگاه کتاب نشات گرفته از تفکر عمیق فرهنگی مدیران گل‌گهر است.

علیزاده افزود: امیدواریم در سبد مصرفی خانواده‌ها کتاب سهم قابل قبولی پیدا کند و برای خواندن و نه تزئین کتابخانه تهیه شود. همه ما وظیفه داریم هر گامی که می‌توانیم در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی برداریم.

احمد وفائی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان با اشاره به اهمیت فرهنگ عنوان کرد: چون فرهنگ زیربناست و همانند سیالی است که دیگر اجزای جامعه در آن غوطه‌ور هستند، اقدامات انجام شده در حوزه کتاب ارزشمند است.

وفائی به اهمیت فعالیت بنگاه های اقتصادی در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی اشاره کرد و گفت: این نمونه فعالیت های گل گهر در شهرستان سیرجان می تواند الگوی سایر بنگاه‌های اقتصادی استان باشد.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در ادامه ابراز داشت: امیدواریم از این فرصت برای غنی سازی گنجینه‌های کتابخانه‌های عمومی استفاده شود تا از یک کتاب افراد مختلفی بتوانند استفاده کنند.

گفتنی است این نمایشگاه با حضور بیش از صد ناشر برتر کشور و با ارائه عناوین متعدد کتاب در راستای سیاست‌های مدیرعامل و هیات مدیره مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر که عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و بهره‌ مندی  عموم مردم از خدمات فرهنگی است، برگزار شده است.

لازم به ذکر است این نمایشگاه تا دوشنبه ۳ آبانماه در مجموعه ورزشی امام علی(ع) دایر می باشدو برگزاری جشن‌های شبانه، بازی‌های فکری، محافل فرهنگی و دیدار با نویسندگان و مولفین از برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است.

نسخه قابل چاپ