فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در جلسه منتخبین ششمین دوره ی شورای اسلامی شهر کوهبنان مطرح شد:

شورای شهر همگام با کتابخانه‌های عمومی در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی

منتخبین مردم کوهبنان در ششمین دوره شورای اسلامی شهر، در جلسه‌ای با رئیس اداره‌ کتابخانه‌های عمومی کوهبنان برنامه های شورا در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه کتابخانه‌های عمومی را تشریح کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان؛ جلسه ای با حضور  حجت الاسلام والمسلمین داوود خالداری، سیدفهیم روح الامینی، سیدعباس آبسالان، منصورجعفری؛ اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر کوهبنان؛ خلیل الله باقی زاده، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوهبنان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین داوود خالداری منتخب مردم کوهبنان در ششمین دوره و سخنگوی شورای اسلامی کوهبنان، در این دیدار با تأکید بر ضرورت ساخت هرچه زودتر کتابخانه کوهبنان عنوان کرد: حق کوهبنان داشتن یک کتابخانه مرکزی بزرگ و مجهز در مرکز شهر است که مجتمع فرهنگی و هنری شود.

وی با اشاره به ظرفیت خیرین افزود: اگر مردم و خیرین به ما اعتماد کنند بسیاری از کمبودهای کتابخانه‌ای در شهر برطرف می‌شود.

سیدفهیم روح الامینی منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر و ریاست شورا با تصریح اینکه پیش از این نیز با مجموعه کتابخانه‌های عمومی همکاری‌هایی صورت گرفته است، عنوان کرد: . کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ارتباط مؤثری را با مجموعه کتابخانه‌های عمومی دارد.

وی گفت: شورای شهر در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه فرهنگ عمومی در کنار مجموعه کتابخانه‌ها خواهد بود.

سیدعباس آبسالان، نایب ریس شورای شهر با اشاره به سهم نیم‌درصد کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری‌ها، عنوان کرد: در زمینه سهم قانونی کتابخانه‌ها باید با تأمل بیشتری نگاه شود و اکنون نمی‌توان اظهارنظری کرد؛ زیرا به‌یقین گاهی نیاز کتابخانه‌ها بیشتر از این نیم درصد خواهد بود.

منصور جعفری، عضو شورای شهر کوهبنان اظهار داشت: رابطه فرهنگ مطالعه و آسیب‌های اجتماعی رابطه معناداری است، وقتی فرهنگ مطالعه در جامعه رواج ‌یابد مطمئناَ بسیاری از ناهنجاری‌ها از بین خواهد رفت و این ضرورت وجود دارد که کمیسیون فرهنگی شورای شهر در زمینه رابطه کتابخوانی و آسیب‌های اجتماعی در سطح شهر مطالعات علمی را انجام دهد .

خلیل الله باقی زاده، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوهبنان ضمن تبریک به منتخبین شورای شهر کوهبنان، با بیان اینکه اعتقاد داریم که در دوره جدید حال فرهنگ کوهبنان بسیار خوب خواهد شد، اظهار داشت: شورای حاضر به مراتب نگاه فرهنگی بیشتری دارد و مطمئناَ این شورا می‌تواند به اداره‌ کتابخانه‌های عمومی کوهبنان در زمینه پیشبرد اهداف خود کمک شایانی کند.

وی با تأکید بر کمبود کتابخانه‌های عمومی در شهر کوهبنان، گفت: در سال ۱۳۷۶ کتابخانه عمومی شهید اول نخستین کتابخانه عمومی کوهبنان افتتاح شد و از آن زمان تاکنون، گرچه کتابخانه‌ های های دیگری به این شهرستان افزوده شده؛ اما تنها کتابخانه‌ای که با معیارهای استاندارد ساخته شده، کتابخانه‌ عمومی امام علی (ع) کیانشهر است.

وی با بیان اینکه تمام سازمان‌های مدیریتی شهری برای این کار باید کمک کنند، افزود: مجموعه دولت، شهرداری، شورای شهر، نماینده مجلس شورای اسلامی باید دست به دست هم دهند تا مشکلات فرهنگی این شهر برطرف شود؛ همچنین باید بخشی از بودجه‌های فرهنگی شهرداری برای کتابخوانی و توسعه کتابخانه‌ها هزینه شود.

در پایان اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر کوهبنان از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی بازدید، پیشنهادات و نقطه نظرات خود را ارائه دادند.

نسخه قابل چاپ