فهرست

اخبار شهرستان‌ها

طی پیامی صورت گرفت؛

دعوت فرماندار شهرستان سیرجان از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

سهراب بهاءالدینی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیرجان، در پیامی از عموم مردم شهرستان برای شرکت در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، به مناسبت برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و با توجه به لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه، سهراب بهاء الدینی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی سیرجان، در پیامی از عموم مردم شهرستان برای شرکت در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جای بسی خرسندی است که جشنواره کتابخوانی رضوی با تلاش و همت نهاد کتابخانه‌های عمومی در حال انجام رسالت و وظیفه مهم خود، یعنی گسترش فرهنگ رضوی است؛ چراکه بسیاری از معارف دینی ما با این معارف حقیقی و ناب قابل اثبات بوده و کمک شایانی به باور دینی و پذیرش عمومی و بسط این فرهنگ غنی اسلامی خواهد کرد و بی‌شک انس و محبت مردم به امام رضا(ع)، سبب استقبالی گرم از این جشنواره در رده‌های سنی مختلف خواهد شد. 

این جشنواره می‌تواند در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، شناساندن فرهنگ رضوی و بهره‌مندی از سیره پاک ائمه معصومین(ع) به‌ویژه حضرت امام رضا(ع) از طریق مطالعه سیره ایشان، دارای ارزش و اهمیت ویژه‌ای باشد. برگزاری هرساله‌ جشنواره کتابخوانی رضوی، با این هدف والا و به منظور آشنایی نسل جوان با شخصیت برجسته امام رضا(ع)، امری پسندیده و قابل تقدیر است. 
با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کتابخانه های عمومی در ماه های گذشته و با توجه به فراهم بودن بستر اینترنتی برای شرکت در این جشنواره، انشاالله همه مردم بتوانند از برکات معنوی و معارف رضوی بهره‌مند شوند. 

بهاء الدینی 

فرماندار سیرجان

نسخه قابل چاپ