فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار:

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راور برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راور به ریاست فرماندار در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راور با حضور مالک اژدری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راور؛ احمد کمالی، بخشدار کوهساران؛ رحمت الله رحیمی پور، شهردار؛ ایمان پژوهش، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان؛ علیرضا بستان پیرا، رئیس آموزش و پرورش؛ اعظم منوچهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان راور و سایر اعضای انجمن در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
مالک اژدری فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راور با اشاره به اهمیت مطالعه و کتابخوانی در جامعه، هدف از تشکیل جلسه را برنامه ریزی و ارائه راهکار در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه در اقشار مختلف جامعه بیان کرده و گفت: در جامعه فعلی علیرغم گسترش فضاهای مجازی و اینترنتی، همچنین دسترسی آسان به مطالب گوناگون و متنوع، کتاب و کتابخوانی هنوز جایگاه خود را در بین افراد علاقمند حفظ نموده است.
 وی به فرمایش مقام معظم رهبری و تاکید معظم له بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اشاره کرده و فراهم ساختن بستر لازم در دسترسی عموم به کتاب را ضروری دانست.
کمالی، بخشدار بخش کوهساران اظهار داشت: بخش مهمی از رسالت و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به دوش همه ی کسانی است که آحاد جامعه آنها را می شناسند و از آنها الگو می گیرند چرا که کتاب باعث رشد فرهنگی انسانها می شود و کتاب خواندن  باید در جامعه نهادینه شود.
بخشدار کوهساران در ادامه عنوان کرد: نقش انجمن ها می تواند در اینخصوص تاثیرگذار باشد.
وی در ادامه  پیشنهاد داد: روسای ادارات در صفحات مجازی خود فعالیت ها و اخبار کتابخانه های عمومی را به مخاطبین خود اطلاع رسانی کنند.
اعظم منوچهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان راور ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی عنوان کرد: : کتابخانه های عمومی این شهرستان با همدلی و تعامل دستگاه های فرهنگی بهتر می توانند در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گام بردارند.  
وی از برنامه های کتابخانه های عمومی در ایام تابستان از جمله طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، مسابقات کتابخوانی،شاهنامه خوانی، قصه گویی و ... در بستر فضای مجازی خبر داد.
در پایان جلسه، اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان راور نیز، نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه کردند.

نسخه قابل چاپ