فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راور برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راور به ریاست فرماندار در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راور به ریاست مالک اژدری، فرماندار و با حضور محسن مظفری، بخشدار مرکزی؛ رحمت الله رحیم پور، شهردار راور؛ ایمان پژوهش، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان راور و دیگر اعضای انجمن در سالن شهید رجایی فرمانداری تشکیل شد.

مالک اژدری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی در این جلسه، عنوان کرد: یکی از اولویت های حوزه کتاب و کتابخوانی در جامعه ما اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است. مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر فراگیر شدن تبلیغات کتاب و کتابخوانی و  تبدیل کتابخوانی به یک عادت همیشگی در بین جوانان تأکید دارند؛ نگاه مسئولان به حوزه فرهنگ، در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تاثیر بسزایی دارد.

در ادامه مظفری، بخشدار راور اظهار داشت: با توجه به اینکه موضوع کتاب و کتابخوانی نیاز مبرم مردم است، لذا باید کتابخوانی را از خانواده ها شروع کرد زیرا بنیادهای عادت به مطالعه در خردسالی و نخست در خانواده شکل می گیرد.

اعظم منوچهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان راور ضمن ارائه گزارشی از عملکرد انجمن شهرستان، عنوان کرد: انجمن های فعال می توانند در توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نقش مهمی ایفا کنند.

منوچهری از فعالیت های فرهنگی و ترویجی کتابخانه های عمومی شهرستان راور در فضای مجازی نیز گزارشی ارائه داد.

در پایان جلسه هر یک از اعضای انجمن به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص ترویج کتابخوانی پرداختند.

نسخه قابل چاپ