فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در گفت و گو با همکاران اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ریگان؛

رونق کتابخوانی در ریگان با طرح چهل روستا، چهل کتاب

رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان ریگان از اجرای طرح طرح چهل روستا ؛ چهل کتاب در روستاهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، علی سبزعلی پور، رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان ریگان با اشاره به فعالیت های فرهنگی این شهرستان، اظهار داشت:

طرح چهل روستا ؛ چهل کتاب همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با هدف ترویج فرهنگ  کتاب و کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه از طرف اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ریگان آغاز شده است و همچنان در حال برگزاری است.

وی در با اشاره به شیوه اجرای طرح عنوان کرد: در این طرح نجمه قاسمی، کتابدار کتابخانه کوثر ولایت؛ نصیبه رحیمی، مسئول کتابخانه و کارکنان اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ریگان با حضور در روستاهای دور دست شهرستان که از نعمت کتابخانه بی بهره اند اقدام به برگزاری  فعالیت‌هایی از جمله مسابقه نقاشی، قصه گویی، جمع خوانی، نشست های کتاب خوان، نمایش های عروسکی با موضوع کتابخوانی و عضویت رایگان می کنند.

نصیبه رحیمی، مسئول کتابخانه عمومی کوثر ولایت ریگان گفت: این طرح موجب شده است تا بیش از 200 کودک در روستاهای دور دست شهرستان به عضویت کتابخانه عمومی کوثر ولایت درآیند.

   نجمه قاسمی، کتابدار کتابخانه عمومی کوثر ولایت افزود: برگزاری مسابقات نقاشی، نمایش نامه خوانی و جمع خوانی این طرح، بر میزان مطالعه و رشد شاخص های تحصیلی دانش آموزان تاثیر بسزایی داشته است.

به گفته وی بخشی از برنامه های ترویجی این کتابخانه با همکاری کانون فرهنگی مساجد برگزار شده که موجب معرفی هرچه بیشتر خدمات کتابخانه های عمومی شده است.

نسخه قابل چاپ