فهرست

گزارش

با حضور نویسنده:

نشست مجازی نقد و بررسی کتاب « آن بیست و سه نفر» برگزار شد

به همت کتابخانه عمومی فاطمه الزهرا(س) رودبار، نشست مجازی نقد و بررسی کتاب « آن بیست و سه نفر» با حضور نویسنده اثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، نشست مجازی نقد و بررسی کتاب «آن بیست و سه نفر» با حضور احمد یوسف زاده، نویسنده اثر و به همت کتابخانه عمومی فاطمه الزهرا(س) رودبار برگزار شد.

احمد یوسف زاده، نویسنده «آن بیست و سه نفر» در خصوص این کتاب گفت: کتاب «آن بیست و سه نفر» در واقع روایتی است از ۲۳ رزمنده اسیر نوجوان ایرانی که اکثراً از تیپ «ثارالله» کرمان بودند، این رزمندگان در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۶۱ در مرحله مقدماتی عملیات بیت‌المقدس به اسارت دشمن درآمدند و به زندان استخبارات عراق فرستاده شدند.

یوسف زاده با اشاره به انگیزه نوشتن کتاب «آن بیست و سه نفر»، اظهار داشت: یکی از دلایل شاخص شدن کتاب «آن بیست و سه نفر» در صحنه بودن نویسنده است و سبب شد این کتاب به چاپ ۷۰ برسد.

نویسنده اثر «آن بیست و سه نفر» با اشاره به تقریظ مقام معظم رهبری بر این کتاب، گفت: از اینکه حضرت آقا کتابم را مطالعه کردند و بر آن تقریظ نوشتند، بی اطلاع بودم. فروردین ماه سال 94 بود که از دفتر ایشان تماس گرفتند و به من اطلاع دادند که برایم بسیار خوشحال کننده بود.

یوسف زاده عنوان کرد:کتاب اردوگاه اطفال روایتگر ۲ سال از خاطرات اسارت هشت ساله است.این کتاب دقیقا در نقطه‌ ای آغاز می‌شود که کتاب آن بیست و سه نفر به پایان رسید و روایتگر اسارت یکسال در اردوگاه رمادی ۱ و یکسال هم در اردوگاه رمادی ۲  است که بعدها به دلیل جمع آوری حدود ۴۰۰ نوجوانان در آن با عنوان اردوگاه اطفال معروف شد.

وی گفت: در ابتدای این کتاب، خاطراتی نقل شده که آن ۲۳ نفر را از استخبارات بغداد به همراه تعداد زیادی از اسرای نوجوانان ۱۷ تا ۱۹ سال به اردوگاه اطفال منتقل میکنند.

یوسف زاده گفت: قبل از کتاب «آن ۲۳ نفر» کتاب «لبخند در قفس» را در سال ۷۷ نوشتم که جایزه بهترین کتاب سال و نویسنده کشور را در آن سال دریافت کرد. همچنین کتاب «رنج شیرین» را به مناسبت اولین کنگره سرداران شهید کرمان نوشته ام که در قالب طنز است.

یوسف زاده حضور 21 نفر از آن 23 نفر در برنامه تلویزیونی پرمخاطب «ماه عسل» را از نتایج نوشتن کتاب «آن بیست و سه نفر» دانست.

در ادامه وی با اشاره به نامه شهید سردار سلیمانی  گفت: باعث افتخار من و خانواده ام است که نامه با احمد عزیزم آغاز می شود. به نشانه قدردانی از واژه های نامه سردار سلیمانی کتابی به عنوان «شاید پیش از اذان صبح» که مجموعه دلنوشته های مرتبط با خاطرات سردار سلیمانی است به زودی چاپ خواهد شد.

گفتنی است، این برنامه به صورت زنده از صفحه اینستاگرام کتابخانه به آدرس libararyroodbarpl@ پخش شد.