فهرست

با كتابداران

مسئول کتابخانه عمومی فاطمه‌الزهرا(س) رودبار جنوب در نشست هم اندیشی مروجان کتابخوانی کشور

الهام شهدادنژاد مسئول کتابخانه عمومی فاطمه‌الزهرا(س) رودبار جنوب ، کتابدار برگزیده فضای مجازی در سال گذشته در نشست هم اندیشی مروجان کتابخوانی کشور شرکت کرد.

نشست هم‌اندیشی مروجان کتاب‌خوانی کشور با بیش از ۳۰ مروج فعال در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی از استان‌های مختلف کشور به‌عنوان رابطان ترویج کتاب‌خوانی در استان‌ها، در فضای مجازی شبکه مروجان کتاب‌خوانی برگزار شد.
در این نشست، پیرامون تجربه‌ها و چالش‌های اجرای برنامه‌های کتاب‌خوانی در مناطق بومی محلی بحث و گفتگو شد و پیشنهاد‌هایی نیز از سوی شرکت‌کنندگان برای هرچه بهتر شدن و کاربردی شدن فعالیت‌های کتاب‌خوانی در تمام مناطق کشور ارائه شد.
در این جلسه حدود ۲۰ نفر از مروجان فعال کتاب‌خوانی فعال در استان‌های مختلف کشور که بیش از سه سال فعالیت مؤثر و مستمر در حوزه کتاب‌خوانی داوطلبانه داشته‌اند و به‌صورت بومی محلی و منطقه یا استانی برنامه‌هایی را اجرا کرده‌اند، از تجربه‌ها و چالش‌های این حوزه سخن گفتند.
 تعدادی دیگر از مروجان با توجه به چالش‌های پیش روی منطقه خود اعم از عدم همکاری نهادهای مختلف و گاه خانواده‌ها و مدارس، وضعیت رفت‌وآمد و غیره، پیشنهاد‌هایی ابتکاری برای تسهیل ترویج کتاب‌خوانی و تداوم آن داشتند که مورد استقبال سایر اعضا قرار گرفت.