فهرست

با كتابداران

کتابدار کتابخانه برگزیده «هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» :

تعامل موثر کتابخانه با مردم روستا و ارگان های فرهنگی رمز موفقیت است

فاطمه حسنی کتابدار کتابخانه برگزیده «هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» تعامل موثر کتابخانه با مردم روستا و ارگان های فرهنگی را رمز موفقیت دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، فاطمه حسنی، مسئول و کتابدار کتابخانه عمومی حضرت زینب (س)، روستای محمدآباد ساقی، شهرستان انار استان کرمان در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمان از فعالیت های کتابخانه حضرت زینب (س) و برگزیده شدن در هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب گفت.
فاطمه حسنی در این گفتگو عنوان کرد: از سال 89 تا 95 به مدت 6 سال به صورت افتخاری در کتابخانه حضرت زینب (س) مشغول به کار شدم و از سال 96 افتخار همکاری با نهاد کتابخانه های عمومی کشور را دارم.
حسنی یکی از عوامل موفقیت و جذب مخاطب را تعاملات در منطقه هشت قریه دانست و افزود: تعامل با پایگاه بسیج، کانون های مساجد، همکاری با شورا و دهیاری، روحانی روستا و مدارس از عوامل موثر شناساندن کتابخانه و منابع آن به اهالی روستا و دانش آموزان و مخاطب کودک و نوجوان است.
وی در ادامه به بخشی از فعالیت های قبل از کرونا کتابخانه حضرت زینب(س)  از جمله برگزاری مسابقات کتابخوانی حضوری با جمعیت بالای 300 نفر، نشست های کتابخوان، معرفی کتاب، بازدیدهای مدرسه ای، مسابقات مناسبتی، مسابقات نقاشی ویژه کودکان، اجرای برنامه های شاد، برگزاری انواع کلاسهای فرهنگی وهنری در تابستان با مشارکت خیرین، برگزاری برنامه هایی با موضوع ایثار و شهادت و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و شهداء با حضور خانواده های 36 شهید منطقه ، توزیع کتاب و اقلام فرهنگی در سطح روستا، اجرای طرح سفیر دانایی کتابخانه و توزیع و جمع آوری کتاب بین عموم مردم اشاره کرد.
مسئول کتابخانه حضرت زینب(س) عنوان کرد: با وجود کرونا فعالیت های کتابخوانی این کتابخانه در فضای مجازی ادامه داشت و فعالیت هایی از جمله برگزاری چندین دوره مسابقات کتابخوانی به صورت مجازی در سطح منطقه، شهرستان و کشوری، آموزش و  ساخت کلیپ های آموزشی و معرفی کتاب توسط کتابدار و اعضا، و سایر فعالیت های کتابخانه در فضای مجازی ادامه دارد.