فهرست

به مناسبت بزرگداشت نظامی گنجوی؛

۵ استان کشور میزبان نشست تخصصی پنج گنج نظامی می شوند

همزمان با روز بزرگداشت نظامی گنجوی، نشست تخصصی پنج گنج نظامی، ۲۱ و ۲۲ اسفند ماه در ۵ استان کشور برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، همزمان با روز بزرگداشت نظامی گنجوی، نشست تخصصی پنج گنج نظامی، ۲۱ و ۲۲ اسفند ماه در ۵ استان کشور برگزار می شود.

بر این اساس استان آذربایجان شرقی ۲۱ اسفند ماه میزبان همایش بزرگداشت حکیم نظامی با حضور اساتید مطرح نظامی شناس و نظامی پژوه خواهد بود. رونمایی کتاب مجموعه مقالات در خصوص نظامی و تجلیل از نویسندگان کتاب و خیرین مساعدت کننده در اجرای این همایش، از برنامه های این نشست خواهد بود. این نشست ساعت ۹ صبح ۲۱ اسفندماه در سالن آمفی تئاتر مقبره شیخ محمود شبستری برگزار می شود. علاقه مندان می توانند از طریق لینک  https://www.skyroom.online/ch/researchpl/tabriz به صورت مجازی در این برنامه شرکت کنند.

نشست تخصصی معرفی آثار مرتبط با مخزن‌الاسرار نظامی ۲۲ اسفندماه با مشارکت گروه ادبیات دانشگاه ارومیه و محفل ادبی هاتف، در استان آذربایجان غربی برگزار خواهد شد. شعرخوانی، خوانش بخش هایی از مخزن الاسرارنظامی و نقاشی و طراحی از اشعار، از برنامه های این نشست است. نشست تخصصی معرفی آثار مرتبط با مخزن‌الاسرار نظامی ساعت ۱۰:۳۰، ۲۲ اسفندماه در سالن جلسات کتابخانه مرکزی استان برگزار می شود. علاقه مندان می توانند از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/researchpl/wazarbaijan به صورت مجازی در این برنامه شرکت کنند.

استان اردبیل ۲۲ اسفندماه میزبان نشست تخصصی نظامی شناسی با حضور ۲ تن از اساتید این حوزه خواهد بود. معرفی کتاب در رابطه با نظامی، خوانش اشعار نظامی، خطاطی، نقالی، مناظره خوانی و ... از برنامه های این نشست خواهد بود. این نشست ساعت ۱۶، ۲۲ اسفندماه در تالار بیضا کتابخانه شهید مطهری برگزار می شود و علاقه مندان می توانند به صورت مجازی از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/researchpl/ardabil در این برنامه شرکت کنند.

نشست تخصصی پنج گنج نظامی ساعت ۹:۳۰، ۲۲ اسفندماه با حضور اساتید دانشگاه در کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) مشهد در خراسان رضوی برگزار می شود. علاقه مندان می توانند به صورت مجازی از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/researchpl/razavi میهمان این برنامه باشند.

همچنین استان فارس ۲۱ اسفندماه با حضور سعید حسامپور، استاد ادبیات دانشگاه شیراز و پژوهشگر حوزه نظامی؛ سمانه علیزاده و سحر تندرو، شاعر میزبان نشست تخصصی پنج گنج نظامی خواهد بود. سخنرانی علمی، نظامی خوانی و نقالی داستانی از نظامی از برنامه های این نشست خواهد بود. این نشست ساعت ۱۱، ۲۱ اسفندماه در سالن کتابدار اداره کل کتابخانه های عمومی فارس برگزار می شود و علاقه مندان می توانند به صورت مجازی از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/researchpl/fars میهمان این برنامه باشند.