کاربردی
امام و رهبری 


کرمان در یک نگاه


اخباراستان
اخبار شهرستانها
گزارش تصويري
اخبارنهاد

نماهنگ سرود کتابدار

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک و تسلیت شهادت و فقدان دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی جناب آقای محسن فخری‌زاده، بر مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت و همچنین لزوم پیگیری تلاش علمی و فنی این شهید تأکید کردند.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب های «حکمت‌های عسکری»، «باد و کاه»، «چای خوش‌عطر پیرمرد» و «ابوباران» بسته پیشنهادی طرح کتابخوان آذرماه ۱۳۹۹ ویژه علاقه‌مندان به کتابخوانی است.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ایام هفته کتاب و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ۱۳۹۹ با برگزاری صدها نشست رونمایی، نقد و معرفی کتاب، بهره برداری از ۳۱ کتابخانه عمومی و همچنین برگزاری مراسم معرفی فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور به صورت مجازی سال متفاوتی را رقم زد.
با هدف تبیین اقدامات نهاد در ایام شیوع کرونا و هفته کتاب صورت گرفت؛
مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتاب‌خوانی با حضور در برنامه «سلام صبح بخیر» به تشریح اقدامات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای بزرگداشت ایام هفته کتاب و روز کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار پرداخت.
همزمان با هفته کتاب؛
دکتر علی زینی وند استاندار کرمان به مناسبت هفته کتاب پیامی صادر کرد.
در ششمین روز از هفته کتاب:
جمعی از کارکنان کتابخانه های عمومی با حضور در گلزار شهر کرمان، به مقام شامخ شهدای گرانقدر و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ادای احترام کردند.
با معرفی و تقدیر از فعالان حوزه کتابخانه های عمومی:
مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، برگزیدگان حوزه کتابخانه‌های عمومی استان کرمان معرفی و تقدیر شدند.
با هدف دسترسی عموم مردم و مخاطبان به اخبار و فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی کشور؛
چهارمین شماره از دوره جدید ماهنامه کتاب‌خوان به همراه آثار و گفتارهایی از و سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی؛ اعضای کمیسیون فرهنگی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛ حسن توپکانلو عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان و جوزف متیو سردبیر فصلنامه کتابخانه عمومی ویژه آبان ماه ۱۳۹۹ منتشر شد.
با همکاری نهاد کتابخانه ها و سازمان انتقال خون ایران؛
همزمان با هفته کتاب و با هدف تأمین نیاز کشور به خون سالم، پویش «کتابخون» با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور و سازمان انتقال خون ایران راه اندازی شد.
طی صدور پیامی؛
نماینده مردم سیرجان و بردسیر و رییس مجمع نمایندگان استان کرمان در پیامی هفته کتاب و کتابخوانی را به تمام خدمتگزاران عرصه کتاب و کتابخوانی تبریک گفت.
همزمان با روز بزگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال ۱۳۹۹؛
مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، با تقدیر از برگزیدگان حوزه کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.
تقدیر دبیرکل نهاد از فعالیت‌های کتابداران در ایام شیوع کرونا؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تقدیر از فعالیت‌های کتابداران در ایام شیوع کرونا، گفت: کتابداران و همکاران در این دوران با ابتکار و خلاقیت به فعالیت‌های متنوع و متعدد در فضای حقیقی و مجازی پرداختند که فصل جدیدی از خدمات ارزشمند این عزیزان را برای جامعه فرهنگی ایران نمایان کرد.
معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کرمان در پیامی مطرح کرد؛
دکتر محمّدصادق بصیری، معاون سیاسی، امنیّتی و اجتماعی استاندار کرمان، در پیامی ضمن تبریک هفتۀ کتاب و کتاب‌خوانی، خواستار برنامه‌ریزی و تلاش برای افزایش فضاهای فرهنگی و افزایش سرانۀ مطالعه در جامعه شد. 
پیام نماینده ولی فقیه در استان کرمان به مناسبت هفته کتاب؛
نماینده ولی فقیه در استان کرمان در پیامی ضمن تبریک هفته کتاب، نقش کتابخانه­ های عمومی را یک نقش بی بدیل و قابل توجه در کتابخوانی مردم دانست.
به مناسبت ایام هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام می‌شود؛
طرح سراسری عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور به مناسبت هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، در روز ۲۴ آبان‌ماه از طریق سامانه یکپارچه مدیریت کتابخانه های عمومی کشور «سامان» به آدرس www.samanpl.ir انجام می شود.
تسلیت:
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر جناب آقای عباس نخعی کتابدار کتابخانه عمومی علامه مجلسی شهرستان زرند را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
تسلیت:
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت مادر جناب آقای مجتبی پورحبیبی، رئیس اداره امور کتابخانه‌ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان را تسلیت گفت و برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت کرد.
از سوی دفتر آموزش و پژوهش؛
به دنبال اتمام دوره‌های آموزشی «مشاوره کتابدار: آشنایی با ناشران ایرانی کودک و نوجوان» و «مجموعه دوره‌های مهارت‌های اخلاقی» در تقویم آموزشی الکترونیکی پاییز ۱۳۹۹ نهاد، زمان آزمون نهایی و آخرین مهلت ارسال تمرین پایانی دوره‌های مذکور از سوی دفتر پژوهش و آموزش نهاد اعلام شد.
با اتمام فرایند داوری؛
با اتمام فرایند داوری نخستین «جشنواره مرورنویسی» در دو مرحله اولیه و نهایی، ده نفر به عنوان برگزیده و ده نفر به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.
طی ارائه یک طرح پژوهشی مورد بررسی قرار گرفت؛
در نشستی با حضور معاونان و مدیران کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طرح پژوهشی «بررسی، ارزیابی و ارائه الگو برای استفاده از اسباب‌بازی در کتابخانه‌های عمومی کشور» ارائه و ابعاد مختلف آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بيشتر
با معرفی و تقدیر از فعالان حوزه کتابخانه های عمومی:
مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، برگزیدگان حوزه کتابخانه‌های عمومی استان کرمان معرفی و تقدیر شدند.
با حضور فرماندار:
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راور به ریاست فرماندار راور در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
با حضور نویسنده:
به همت کتابخانه عمومی فاطمه الزهرا(س) رودبار، نشست مجازی نقد و بررسی کتاب « آن بیست و سه نفر» با حضور نویسنده اثر برگزار شد.
به مناسبت هفته دفاع مقدس؛
عصر شعر دفاع مقدس با عنوان «یاد یاران» به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در محل کتابخانه عمومی شهید اول کوهبنان برگزار شد.
با حضور اعضای حقیقی و حقوقی
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان منوجان با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.
به همت کتابدار کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی (ع)شهرستان منوجان:
نشست های کتابخوان همراه با بازی های خلاقانه در کتابخانه امام حسن مجتبی (ع) منوجان برگزار شد.
با حضور اعضای حقیقی و حقوقی:
اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ریگان با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.
گفتگو با یکی از نویسندگان فیلم کوتاه «تابستان خوب»
الهام شهدادنژاد فعالیت و دایر بودن کتابخانه عمومی در روستاهایی که حتی از داشتن یک بوستان محروم هستند را اتفاقی بزرگ و با اهمیت در پی‌ریزی بنیان‌های فرهنگی آن منطقه در آینده دانست.
با حضور فرماندار کرمان:
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان به ریاست فرماندار و با حضور سایر اعضا برگزار شد.
تقدیر دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور از مسئول کتابخانه فاطمه الزهرا (س) رودبار جنوب کرمان:
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با ارسال لوح تقدیر و جوایزی از الهام شهدادنژاد، مسئول کتابخانه فاطمه الزهرا (س) رودبار جنوب و دیگر عوامل فیلم کوتاه تابستان خوب تقدیر کرد.
تسلیت:
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر سرکار خانم مطهره رنجبر کتابدار کتابخانه مروه شهرستان کرمان را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
در بازدید فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ازکتابخانه شهید باهنر:
سردار معروفی، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان از کتابخانه شهید باهنر کرمان بازدید کرد و از نقش این کتابخانه در شناخت و ترویج مکتب حاج قاسم گفت.
تسلیت:
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر جناب آقای مصطفی اسفندیارپور مسئول کتابخانه مرحوم علی بیگی نژاد شهرستان سیرجان را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
با حضور فرماندار شهرستان زرند:
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرهای خانوک و ریحانشهر به صورت مشترک به ریاست فرماندار زرند برگزار شد.
طی پیامی صورت گرفت؛
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرند، در پیامی از عموم مردم شهرستان برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
تسلیت:
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت مادر سرکار خانم سرور اسدی کرم کتابدار کتابخانه شهید بهشتی شهربابک را تسلیت گفت و برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت کرد.
تسلیت:
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر جناب آقای ولی الله موسی زاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نرماشیر را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
طی پیامی صورت گرفت:
علی زهرودی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان انار، در پیامی از عموم مردم شهرستان برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
پویش مسابقه
در راستای پویش ملی #در خانه بمانیم و #هر خانه یک کتابخانه اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان با همکاری خانه ادبیات دیار کریمان، مسابقه یک دقیقه یک کتاب را با آیین نامه ذیل برگزار می کند.
هادی آشتیانی خبر داد؛
​​​​​​​مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با اعلام راه‌اندازی پویش ملی «هر خانه یک کتابخانه» از ۱۲ اسفندماه، با همراهی موثر دستگاه های فرهنگی و اجرایی در سراسر کشور، همزمان با ایام تعطیلی کتابخانه‌های عمومی به دلیل توصیه‌های وزارت بهداشت، از عموم مردم برای پیوستن به این پویش دعوت کرد.
بيشتر
تصویری:
نمایشگاه مجازی جلوه های حضور زنان در دفاع مقدس
گزارش تصویری:
نخستین محفل ادبی «ترنم» استان کرمان با حضور شاعران مطرح استانی در محل کتابخانه مرکزی برگزار شد.
گزارش تصویری1:
با تلاش کتابداران کتابخانه های عمومی استان کرمان در فضای مجازی، کودکان و نوجوانان علاوه بر شرکت در پویش هر خانه_یک کتابخانه و مسابقه یک دقیقه_یک کتاب، در مسابقه نقاشی کرونا را شکست می‌دهیم، شرکت کرده‌اند.
گزارش تصویری1:
گزارش تصویری:
در حاشیه هجدهمین نمایشگاه کتاب استان نشست کتابخوان ویژه کتابداران شهرستان کرمان برگزار شد و نمایندگان کتابخانه ها سهیمه های اهدایی بنیاد علمی آموزش قلم چی را دریافت کردند.
گزارش تصویری:
وفائی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در سفر یکروزه یه شهرستان سیرجان، با کتابداران شهرستان سیرجان دیدار و از کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بازدید کرد.
گزارش تصویری:
به مناسبت نکوداشت آیین باستانی شب یلدا برنامه‌های متنوع فرهنگی با حضور اقشار مختلف مردم در کتابخانه‌های عمومی استان کرمان برگزار شد.
گزارش تصویری:
احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان و هیأت همراه ضمن حضور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهربابک از کتابخانه های عمومی حبیب ابن مظاهر خورسند، حضرت ولیعصر(عج)، شهید بهشتی این شهرستان بازدید کردند.
گزارش تصویری:
کتابخانه های عمومی استان کرمان، با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع، میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.
گزارش تصویری:
گزارش تصویری:
گزارش تصویری:
سفر یکروزه مدیرکل کتابخانه های عمومی به شهرستان رفسنجان و حضور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان و بازدید از کتابخانه های عمومی شهرستان رفسنجان.
گزارش تصویری:
گزارش تصویری؛ مراسم کوهپیمایی کتابداران کتابخانه های عمومی شهر کرمان با حضور آقای وفائی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس
گزارش تصویری:
در سفری یکروزه احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی و جمعی از همکاران ستاد از کتابخانه های عمومی شهید قدوسی راین و امام مهدی (عج) گلباف بازدید و با کتابداران دیدار و گفتگو کردند.
گزارش تصویری:
گزارش تصویری:
گزارش تصویری:
گزارش تصویری:
گزارش تصویری:
گزارش تصویری:
بيشتر
پیام رهبر انقلاب درپی ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی شهید محسن فخری‌زاده
منابع طرح کتاب‌خوان آذرماه ۱۳۹۹ معرفی شد
مروری بر فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ایام هفته کتاب و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار
حضور معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتاب‌خوانی نهاد در برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه ۳
 پیام استاندار استان کرمان به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب
تجدید میثاق جمعی از کارکنان کتابخانه های عمومی استان با آرمانهای شهدا
آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در کرمان برگزار شد
چهارمین شماره ماهنامه کتاب‌خوان ویژه آبان ۱۳۹۹ منتشر شد
پویش «کتابخون» راه اندازی شد
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان در پیامی هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفت
فعالان حوزه کتابخانه های عمومی معرفی شدند
کتابداران فصل جدیدی از خدمات فرهنگی به جامعه را رقم زدند
با تقویت پیوندهای جامعه و کتاب شاهد شکوفایی استعدادها و رشد و تعالی جامعه باشیم
نقش کتابخانه­ های عمومی یک نقش بی بدیل و قابل توجه است
زمان آزمون نهایی دوره های آموزشی پاییز ۹۹ ویژه کتابداران اعلام شد
نخستین «جشنواره مرورنویسی» برگزیدگان خود را شناخت
وجود اسباب‌ بازی سبب مراجعه بیشتر به کتابخانه ‌ها شده است
اعلام برگزیدگان دو پویش ملی «کتابخوانان عاشورایی» و «خادم ارباب کیست؟»
منابع طرح کتاب‌خوان آبان ۱۳۹۹ معرفی شد
پیام رهبر انقلاب اسلامی خطاب به جوانان فرانسه در پی اقدام توهین‌آمیز رئیس‌جمهور فرانسه درباره پیامبر اعظم(ص)
 
تماس بامدیرکل
ارتباط با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان - احمد وفایی
لینک سایت های مهم