با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان: جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش راین برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش راین با حضور احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی در محل کتابخانه عمومی شهید قدوسی راین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش راین با حضور احمد وفایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ اکبر عباسپور، بخشدار راین؛ منصور رشیدی رئیس اداره آموزش و پرورش؛ ابوذر عطایی، شهردار؛ احمد میرزایی، رئیس شورای اسلامی شهر؛ مهین مهدیزاده، رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ مصطفی شمس الدینی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان و سایر اعضای انجمن در محل کتابخانه عمومی شهید قدوسی این شهر برگزار شد.

وفایی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمان با اشاره به پیشینه غنی فرهنگی شهر راین اظهار داشت: عملکرد کتابخانه شهید قدوسی براساس شاخص های ارزیابی کتابخانه ای خوب است و نقش فعالیت های فرهنگی کتابخانه را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر دانست.

وفائی در ادامه به نقش مهم شهرداری در توسعه زیرساخت های شهری اشاره کرد و گفت: شهر راین با قدمت تاریخی و جاذبه های گردشگری نیازمند کتابخانه ای با ساختمان مناسب است و تعمیر و تجهیز کتابخانه شهید قدوسی را نیز ضروری دانست.

اکبر عباسپور، بخشدار راین به سرانه ی کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از مهم ترین شاخص های توسعه یافتگی هر جامعه اشاره کرد و گفت: نقش کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار مهم است و کتابخانه ها می توانند در جامعه نقش تسهیل گر را ایفا کنند.

وی در ادامه جذب حمایت صنوف و مراکز مختلف صنعتی و تجاری در بخش راین را در پیشبرد اهداف و برنامه های توسعه کتابخوانی در این منطقه موثر دانست.

عطایی، شهردار راین با اشاره به همکاری مستمر  با کتابخانه ها گزارشی از نیم درصد شهرداری به کتابخانه های عمومی ارائه کرد و از مساعدت شهردار برای تعمیر و تجهیز این کتابخانه در سال جاری خبر داد.

در ادامه اعضای انجمن نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه و از کتابخانه شهید قدوسی بازدید کردند.
بيشتر
 [PageVisit]