در نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با معاون فرهنگی هنری سپاه ثارالله مطرح شد: مشارکت و هم‌افزایی در راستای ارتقا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی با معاون فرهنگی هنری سپاه ثارالله کرمان برنامه های مشترک در راستای ارتقا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، در این جلسه احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با سرهنگ ماشاالله مهرعلیزاده، معاون فرهنگی هنری سپاه ثارالله کرمان در خصوص فعالیت های مشترک فرهنگی دو دستگاه گفتگو کردند.

وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در خصوص فرهنگ مطالعه و کتابخوانی به مشارکت و هم افزایی در برنامه های فرهنگی دو دستگاه تاکید و اظهار داشت: در مدت واگذاری کتابخانه عمومی شهید باهنر به اداره کل کتابخانه های عمومی تمام سعی خود را کرده ایم تا تمام امکانات و تجهیزات کتابخانه به روز باشد.

وی گفت : اعتقاد ما بر این است تلاش برای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تجهیز کتابخانه های عمومی، سرمایه گذاری فرهنگی برای رشد جامعه محسوب می شود و گره گشای بسیاری از مشکلات در عرصه علمی و فرهنگی خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی افزود: در یکسال گذشته کتابداران این کتابخانه بیش از 10 هزار نسخه کتاب را در سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی(سامان) فهرست نویسی و ثبت کرده اند و قریب به 4 هزار نسخه از کتاب های این کتابخانه وجین شده است.

مهرعلیزاده، معاون فرهنگی هنری سپاه ثارالله با اشاره به عملکرد مطلوب اداره کل کتابخانه های عمومی عنوان کرد: کتابخانه عمومی شهید باهنر در راستای اهداف مشترک فرهنگی سپاه ثارالله و کتابخانه های عمومی گام برداشته و اجرای فعالیت های فرهنگی متنوع در این کتابخانه، موجب ایجاد محیطی آرام و استقبال اعضا شده است.

وی در ادامه گفت: سپاه ثارالله آمادگی خود را برای تعامل سازنده با کتابخانه های عمومی در جهت انجام رسالت فرهنگی اعلام می کند.

در این نشست مصطفی شمس الدینی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان نیز گزارشی از عملکرد یکساله کتابخانه عمومی شهید باهنر ارائه داد و گفت: از آبان ماه 97 تاکنون تعداد 1502 نفر عضو کتابخانه شهید باهنر شده اند و بیش از 10 هزار نسخه کتاب را به امانت برده اند.

شایان ذکر است کتابخانه عمومی شهید باهنر کرمان با مساحت ۹۰۰ متر مربع و موجودی ۱۵۰۰۰ نسخه کتاب از سوی سپاه ثارالله استان به اداره کل کتابخانه های عمومی واگذار و با اعتبارات تخصیص داده شده نهاد کتابخانه های عمومی کشور تعمیر و تجهیز شده است. این کتابخانه با بخش‌های دفاع مقدس، کودک و نوجوان، کرمان شناسی و بخش ویژه شهید باهنر به مراجعین خدمات ارائه می دهد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 114