با هدف ارتقاء خدمات کتابخانه ها؛ سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان برگزار شد به ریاست فرماندار کوهبنان سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در سال جاری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان در سال جاری  به ریاست حسین سالاری، فرماندار و با حضور دیگر اعضاء این انجمن برگزار شد.

در این جلسه فرماندار کوهبنان گفت: نگاه دولت تدبیر و امید توسعه متوازن فرهنگی است و کتابخانه های عمومی بستر ساز تحول فرهنگی و علمی در جامعه می باشند.

سالاری با اشاره به مطالبه عمومی برای توسعه کتابخوانی توسط دانشگاهها و مسولین شهرستان، از ادارات فرهنگی_ آموزشی و  دهیاران خواست با جدیت بیشتری به ترویج کتابخوانی ورود پیدا کنند و موانع موجود را با همت و تلاش بیشتری مرتفع ساخته و بسترها را فراهم کنند.

سالاری، فرماندار شهرستان کوهبنان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه خوشبختانه کتابخانه های عمومی در سال گذشته با تعامل مطلوب با ادارات اقدامات تأثیرگذاری انجام داده است، گفت: فعالیت کتابخانه های عمومی شهرستان در سال جاری با وجود کمبودها بسیار مطلوب بوده است.

خلیل الله باقی زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در این جلسه گفت : کتابخانه های عمومی کانون خدمات فرهنگی متنوعی هستند و توسعه زیرساخت های کتابخانه ها از عوامل مهم رشد و اشاعه فرهنگ اسلامی و انسانی در سطوح مختلف جامعه می باشد.

در این جلسه مطالبی در مورد برنامه جام باشگاه های کتابخوانی، اهدای کتاب با عنوان نذر و صدقه کتاب، گذاشتن کتاب و مجله در اتوبوس ها، وسایل نقلیه عمومی، پارک ها، فضاهای عمومی در راستای افزایش سرانه مطالعه مطرح و تصمیماتی اتخاذ شد.

بيشتر
 [PageVisit]