مدیرکل کتابخانه های عمومی استان: کتابخانه گردی در اردوهای دانش آموزی جلسه بررسی مفاد تفاهم نامه بین اداره کل کتابخانه های عمومی و اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، جلسه بررسی مفاد تفاهم نامه بین اداره کل کتابخانه های عمومی و معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با حضور احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ فاطمه مرادی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش؛ روسای ادارات و کارشناسان حوزه های مربوطه برگزار شد.

وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به هدف توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اظهار داشت: دانش آموزان به عنوان بخش بزرگی از جامعه مخاطب کتابخانه های عمومی می توانند نقش موثری در ارتقاء شاخص های کتابخوانی ایفا کنند.

وفائی افزود: فعالیت های متنوع و خلاق جهت ایجاد عادت مطالعه در قشر کودک و نوجوان، از جمله کتابخانه گردی در اردوهای دانش آموزی، یک ساعت مطالعه در برنامه درسی، تشکیل کارگروه مشترک جهت برگزاری فعالیت ها، ارائه گزارش ماهانه و فصلی، تعیین سیر مطالعاتی و ... در راستای اجرای این تفاهم نامه در دستور کار است.

مرادی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش عنوان کرد: در آموزش و پرورش فعالیت هایی همچون مسابقات کتابخوانی، نمایشگاه های کتاب، جشنواره دانایی و توانایی و ... برگزار می شود ولی آنچه که از شواهد مشخص است کافی نیست.

مرادی در ادامه گفت: در راستای ایجاد تحول در آموزش و پروش و ترویج عادت مطالعه و کتابخوانی از اجرای طرح های کتابخانه گردی و یک ساعت مطالعه در کلاس درس استقبال می کنیم.

وی افزود: چناچه ساعت مطالعه در مدارس احیا شود سواد رسانه ای و قدرت تحلیل دانش آموزان هم بالا می رود.

گفتنی است تورهای کتابخانه گردی ویژه اردوهای دانش آموزی، یک ساعت مطالعه در برنامه درسی، اشاعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان دانش آموزان، همکاری های علمی و فرهنگی دوجانبه، اجرای برنامه های فرهنگی مشترک همچون برگزاری نشست های کتابخوانی و جلسات نقد کتاب در مدارس، امکان عضویت دانش آموزان در کتابخانه های عمومی به صورت نیم بها، مشارکت کتابداران در برگزاری ویژه برنامه های مربوط به بازگشایی مدارس و زنگ مطالعه در مدارس استان از مهم ترین مفاد این تفاهم نامه است. 

در پایان کارشناسان حاضر در جلسه نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در راستای هر چه بهتر عملیاتی شدن تفاهم نامه ارائه دادند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 167