با هدف توسعه همکاری ها انجام شد؛ نشست هم اندیشی شهردار کرمان با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با شهردار کرمان در خصوص توسعه همکاری ها و تفاهم برای اقدامات مشترک پیرامون توسعه فضاهای کتابخانه ای و ترویج فرهنگ کتابخوانی گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ این نشست که با حضور سید مهران عالم زاده، شهردارکرمان، احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ معاونین اداری و مالی و کارشناسان دو دستگاه در محل اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار و مباحث فی مابین مطرح گردید.

وفائی با اشاره به اهمیت ترویج کتابخوانی عنوان کرد: یکی از زیرساخت های اصلی در این زمینه ایجاد مراکز کتابخوانی و فراهم کردن دسترسی آسان به کتاب است؛ به همین دلیل توسعه کتابخانه ها و تعمیر و تجهیز باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

 وفائی با اشاره به اهمیت پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی توسط شهرداری‌ها، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با نگاه فرهنگ محور شهردار کرمان و مجموعه شهرداری و شورای شهر روز به روز رشد فعالیت های فرهنگی را در شهر کرمان، شاهد هستیم.

وفائی در ادامه با اشاره به ظرفیت های فرهنگی شهر کرمان افزود: ارتقاء فرهنگ عمومی، ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، با فراهم کردن زیرساخت و خدمات مطلوب در فضاهای مطالعه برای عموم مردم محقق می شود.

سید مهران عالم زاده، شهردار کرمان اظهار داشت: شهرداری در راستای تعهد و رسالت فرهنگی خود و اجرای قانون آمادگی دارد تعهدات خود در قبال کتابخانه های عمومی را انجام دهد و برای توسعه فضاهای کتابخانه ای در شهر کرمان نهایت همکاری را با اداره کل کتابخانه های عمومی استان خواهیم داشت.

وی بر اهمیت کتابخوانی و توسعه فرهنگ در شهر کرمان اشاره کرد و گفت : در حمایت از کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی از برنامه های شهرداری است و انشالله  برنامه ریزی های لازم در این خصوص انجام خواهد شد. 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 128