دیدگاه های اساتید رشته کتابداری: راهکارهای رونق بخشی هر چه بیشتر مطالعه در استان دکتر آقاعباسی، دکتر سلاجقه، دکتر اخوتی و دکتر علیزاده در نشست هم اندیشی با مدیرکل کتابخانه های عمومی دیدگاه های خود را بیان کردند.

یدالله آقا عباسی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید باهنر در این جلسه اظهار داشت: خیرین استان کرمان در افزایش فضای کتابخانه ای استان موثر بوده اند و استمرار این امر می تواند به بهبود بیش از پیش شرایط کمک کند.

آقاعباسی در ادامه بر اهمیت جذب مخاطب در کتابخانه ها اشاره کرد و گفت: جذابیت منابع و محیط کتابخانه های عمومی، می تواند عوامل موثری در جذب مردم محله ها به کتابخانه باشد.

در ادامه مژده سلاجقه، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید باهنر با اشاره به راهکارهای جذب مخاطب در کتابخانه های عمومی، عنوان کرد: با تبدیل بخش مرجع کتابخانه های عمومی به پایگاه های اطلاع رسانی و رفع نیازهای اطلاعاتی کاربران، مردم بیش از پیش جذب کتابخانه ها خواهند شد.

وی در ادامه گفت: منابع کتابخانه ها باید براساس نیاز مناطق ارسال شوند.

مریم اخوتی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی به اهمیت انجمن کتابداری استان اشاره کرد و گفت: کمیته مشترک دانشگاه و کتابخانه های عمومی می تواند در خصوص ارائه راهکارهای رونق بخشی هر چه بیشتر به مطالعه در استان موثر باشد.

وی برگزاری نشست های قصه گویی و کتاب‌خوان به همت کتابخانه های عمومی در مدارس را از فعالیت های اثرگذار کتابخانه ها دانست.

مهدی علیزاده، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به نقش برجسته کتابداران اشاره کرد و گفت: تبلیغ از عوامل موثر در شناسایی کتابخانه ها است و کتابداران با اجرای نقش پایگاه اطلاعاتی مرجع می توانند کتابخانه های عمومی را نسبت به گذشته پویاتر کنند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 159