همزمان با برگزاری برنامه های کنگره بزرگداشت 6500 شهید استان کرمان: بخش فضای مجازی در کتابخانه عمومی شهید باهنر کرمان افتتاح شد. مراسم افتتاحیه بخش فضای مجازی در کتابخانه عمومی شهید باهنر کرمان همراه با رونمایی از کتاب بررسی میزان سواد رسانه ای

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، در مراسمی با حضور محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ حجه الاسلام والمسلمین جلالی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی؛ سرهنگ کاظمی، رئیس ستاد کنگره 6500 شهید استان کرمان؛ سرهنگ مسلمی، معاون فرهنگی سپاه ثارالله؛ دکتر جلالی، مسئول دفتر فضای مجازی سراج؛ حجه الاسلام والمسلمین عربپور، رئیس ستاد اقامه نماز استان؛ تقی زاده، مشاور استاندار در امور رسانه و روابط عمومی  و جمعی از کتابداران و اصحاب رسانه، بخش فضای مجازی کتابخانه شهید باهنر کرمان افتتاح شد.

حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی بیان کرد: امروزه فضای مجازی و رسانه ها به عنوان یک ظرفیت و امکان در همه حوزه ها مورد توجه است و کتابخانه ها نیز همگام با جامعه باید به این ابزار بزرگ مجهز باشند و رمز توانایی در دنیای امروز دانایی و استفاده از همه ابزارهاست.

مدیر کل کتابخانه های عمومی گفت: با توجه به ضرورت‌هایی که در حوزه‌ی فضای مجازی و رسانه کشور و استان شاهد هستیم ضرورت دارد این بخش در کتابخانه‌های عمومی استان نیز ایجاد شود. بخش فضای مجازی کتابخانه شهید باهنر با بیش از 1200 نسخه با محورهای فضای مجازی، رسانه و ارتباطات، بازاریابی مجازی، فضای مجازی و خانواده، فضای مجازی جاذبه ها و آسیب ها، قوانین حقوق سایبری و ... تجهیز شده است.

حسین زاده تصریح کرد: این اولین کتابخانه‌ی فضای مجازی کشور در استان کرمان است و امیدواریم این مجموعه در همه‌ی کتابخانه‌های عمومی استان راه اندازی شود.

وی در ادامه عنوان کرد: استان کرمان در انجام این امر از استان های پیشگام است و بخش فضای مجازی کتابخانه عمومی شهید باهنر به همت اداره کل کتابخانه های عمومی و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و معاونت فرهنگی هنری سپاه ثارالله و دفتر فضای مجازی سراجراه اندازی شد.

جلالی اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی)؛ فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و عرصه فرهنگی عرصه جهاد است، اگر از فضای مجازی غافل شویم اگر نیروهای مؤمن و انقلابی این میدان را خالی کنند مطمئنا ضربه خواهیم خورد. 

وی در ادامه گفت: اولین مجموعه نمایشگاهی رسانولوژی با هدف سطح ارتقا سواد رسانه‌ای نوجوانان و جوانان آماده شده که رونمایی شد.

جلالی تصریح کرد: برای اولین بار یک حرکت پژوهشی در حوزه‌ی میزان سنجش سواد رسانه‌ای مردم در کرمان انجام شده است.  انشالله کتابخانه فضای مجازی، مرکزی برای پژوهش های مرتبط با رسانه و فضای مجازی نیز باشد.

در حاشیه این مراسم از کتاب "بررسی میزان سواد رسانه ای" نوشته عباس تقی زاده و احمد دهقانی رونمایی شد و حاضرین از بخش دفاع مقدس کتابخانه شهید باهنر بازدید کردند.

بيشتر
 [PageVisit]