شهردار کرمان: طرح کتابخانه گردی بسترسازی و مواجهه با فرهنگ کتابخوانی است. در راستای طرح ملی کتابخانه گردی شهردار کرمان، طرح کتابخانه گردی را طرحی نو جهت بسترسازی و مواجهه با فرهنگ کتابخوانی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ سید مهران عالم زاده، شهردار کرمان ضمن بازدید از کتابخانه عمومی شهید باهنر کرمان گفت: اجرای طرح های ترویجی موجب رونق فرهنگ کتاب و کتابخوانی شده و امکانات و ظرفیت های موثر کتابخانه های عمومی را به مردم معرفی می کند.

عالم زاده در ادامه عنوان کرد: اجرای طرح ملی کتابخانه گردی همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور در 17 اسفند  و برنامه های فرهنگی – ترویجی از جمله حضور توان یابان جسمی و حرکتی  موسسه نیکوکاری رعد در این برنامه را از توجه  کتابخانه های عمومی به همه اقشار دانست .

وی در جمع توان یابان حضور یافت و اظهار داشت : هرچند با مناسب سازي کامل فضاي شهري براي توان یابان  فاصله داريم اما تمام توان و تلاش خود را براي تحقق اين امر مهم به کار بسته ايم .

عالم زاده افزايش سرانه مطالعه در جامعه را ضروري برشمرد و گفت: براي پيمودن گامهاي توسعه در ابعاد مختلف نياز است تا مردم با کتاب و کتاب خواندن مانوس شوند و کودکان ما قبل از ورود به دبستان با فضاي کتابخانه  آشنايي پيدا کرده  و  در دوران تحصيل خود  کتابهاي غير درسي را نيز مطالعه کنند

شهردار کرمان افزود: شهرداري کرمان در حد توان و بر اساس وظايف و تعهدات خود در توسعه کتابخانه ها مشارکت خواهد کرد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 664