با برگزاری مراسم اختتامیه؛ برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان رابر معرفی شدند آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تجلیل از 8 برگزیده در شهرستان رابر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در شهرستان رابر با حضورحجت السلام و المسلمین محمد دوست محمدی، امام جمعه موقت؛  بهجت فروزان مهر ، بخشدار مرکزی؛ سید ابوالفضل حسینی، بخشدار هنزاء ؛ مسئولان دستگاه های فرهنگی شهرستان، کتابداران و برگزیدگان شهرستان  در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رابر برگزار شد.

حجت السلام و المسلمین محمد دوست محمدی، امام جمعه موقت در این مراسم اظهار داشت: امام رضا (ع) می فرمایند خدا رحمت کند کسی که امر ولایت ما را احیا کند. مردم پرسیدند چگونه امر شما احیا می شود فرمودند افراد معارف ما را بیاموزند و آن را به دیگران اموزش دهند. رسالت و هدف جشنواره کتابخوانی رضوی نیز  معرفی کتاب های دینی و مذهبی است که هر ساله توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود و فرصتی است تا سیره ائمه ترویج شود.

راضیه جهانشاهی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان رابر ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی که مزین به نام آقا علی بن موسی الرضا است یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی کشور در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ومعرفی و شناساندن ابعاد شخصیت علمی دینی و مذهبی و ترویج سیره و ائمه اطهار(ع) در سطح جامعه  است.

جهانشاهی به مشارکت مردم شهرستان رابر با مشارکت ۲۰۲۹ نفری اشاره کرد و گفت: در شهرستان رابر در بخش نقاشی کودکان 1 نفر ، نقاشی نوجوان 1 نفر ، در بخش مکتوب ۵ نفر و در بخش خانوادگی، 1 خانواده دو تفره به عنوان برگزیده معرفی شدند.

گفتنی است در این مراسم برنامه های شعر ولایی، معرفی کتاب حماسه غدیر از محمد دشتی ، نمایشنامه خوانی از کتاب مژده گل نیز برگزار شد.

اسامی برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در  این شهرستان به شرح زیر است؛

در بخش نقاشی کودک: نرگس خالویی؛

در بخش نقاشی نوجوان: ریحانه کریم قاسمی؛

در بخش چهار گزینه ای نوجوان: فاطمه عسکری و ریحانه نژاد سالاری؛

در بخش خانوادگی: محمد امیری هنزایی؛

در بخش چهار گزینه ای بزرگسال:  الهام شمس الدینی، مهدیه مهدی پور ، فاطمه امیری؛

بيشتر
 [PageVisit]