با معرفی ۴ اثر؛ کتاب‌های طرح کتاب‌خوان خرداد 1398 معرفی شدند کتاب‌های «اشغال؛ تصویر سیزدهم»، « حکمرانی حکیمانه »، « پول، خدا، بچه‌ها » و « هزار و سیصد و هجده » به عنوان آثار ارائه شده در طرح کتاب‌خوان خرداد ماه معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، طرح کتاب‌خوان ماه توسط کتابخانه‌های عمومی ، هرماه 4 کتاب از بين كتابهاي تازه منتشر شده، معرفي و فعاليت‌هاي متنوعي مانند جلسات نقد كتاب، مسابقات كتابخواني و نشست کتابخوان و ... با محوریت این کتاب ها در کتابخانه های عمومی برگزار می شود.

«اشغال؛ تصویر سیزدهم» نوشته: محمدرضا ابوالحسنی از نشر، روایت فتح؛ روزهایی را تصویر می‌کند از سرگذشت یک شهر. شهری با غیرت، سربلند، قهرمان...اشغال، ماجرای 45  روز سخت و پر التهاب است از خرمشهر زمان جنگ. روزهایی که دل‌های مردم برای شهر و دیارشان قرار ندارد. مطالبی که در این کتاب می‌خوانید تصاویر مستندی از جوانمردی و شجاعت سربازان ایرانی است که با تمام توان، با دشمن متجاوز می‌جنگند تا پارۀ تن وطن را به آغوش او بازگردانند.

«حکمرانی حکیمانه» نوشته : مصطفی دلشاد تهرانی، از انتشارات دریا ؛ توصیف و شرحِ منشوری بی‌نظیر از اصولِ حکمرانی و خلافت است. کارنامه‌ای درخشان از دوره‌ای تاریخی که دیگر تکرار نخواهد شد، مگر در زمان ظهور فرزند برومندشان حضرت حجت بن الحسن عسكري عج الله تعالي فرجه الشريف. دوره‌ای کوتاه از زمان، اما به بلندای تمام تاریخ بشر؛ حکومت علوی...

کتاب «پول، خدا، بچه‌ها» نوشته ک غلامرضا حیدری ابهری، نشر: جمال؛ به آموزش سبک‌زندگی اسلامی در امور مالی می‌پردازد و به سوالات گوناگون مخاطبان در این زمینه پاسخ می‌دهد. هم‌چنین در عین توجه به معارف ناب اهل بیت علیهم السلام برخی اطلاعات جذاب را نیز به خواننده ارائه می‌کند تا مطالعه کتاب برای او آسان‌تر شود.

کتاب «هزار و سیصد و هجده» که توسط علی احمد محرابی گردآوری شده است، خاطرات و روزنوشت‌های حضرت آیت الله خامنه‌ای است که دوره‌های تاریخی گوناگونی از کودکی، نوجوانی، اوضاع خانواده، دوران مبارزه، ریاست جمهوری و رهبری ایشان را  در بر می‌گیرد؛ حوادث مهم تاریخی و ارتباط ایشان با شخصیت‌ها و به خصوص خاطراتی از امام خمینی (ره). ذکر رویدادهای مهم تاریخ معاصر از زبان خود رهبر انقلاب اسلامی و بیان جزئیاتی که در کتب تاریخی به آن پرداخته نشده است، بر جذابیت این اثر می‌افزاید.
کتاب 1318 را می‌توان خلاصه‌ای از دفتر خاطرات مقام معظم رهبری نامید که متن تصویری و گویای آن، هم‌چون یک فیلم داستانی، از مقابل چشمان خواننده می‌گذرد. روایتی جذاب و خواندنی از 1318 تا بهار 1395.

كتاب هاي معرفي شده در طرح كتاب خوان ماه در كتابخانه هاي عمومي سراسر استان قابل دسترس بوده و علاقه‌مندان برای بهره مندی از این مجموعه ارزشمند می‌توانند به نزدیک ترین کتابخانه محل خود مراجعه کنند.

بيشتر
 [PageVisit]