در ششمین روز از هفته دولت انجام شد؛ کلنگ زنی کتابخانه عمومی شهید اول کوهبنان مراسم کلنگ زنی کتابخانه عمومی شهید اول کوهبنان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، در ششمین روز از هفته دولت، مراسم کلنگ زنی کتابخانه عمومی شهید اول شهرستان کوهبنان با حضور محمدصادق بصیری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار؛ حسین امیری، رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی؛ احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ حسین سالاری، فرماندار و جمعی از مسؤلین شهرستان برگزار شد.

بصیری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در این مراسم ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: امروز به ساخت کتابخانه‌ها به ‌عنوان مراکزی که در توسعه و ترویج فرهنگ و ارزش‌های والای دینی و ملی ما نقش مهمی ایفا می‌کنند توجه ویژه‌ای می شود و در این حوزه اقدامات بسیار خوبی انجام ‌شده است.

وی تصریح کرد: باید از این ظرفیت در راستای تأمین فضاهای فرهنگی و اجتماعی که جامعه و مردم به آن نیاز بیشتری دارند استفاده کنیم.

بصیری افزود: شایسته است از این قدم‌ که در جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در شهرستان برداشته می‌شود، تشکر کنیم.

امیری، در این مراسم عنوان کرد: برای جذب نسل نوجوان و جوان، کتابخانه باید بهترین ساختمان شهر را داشته باشد و ساخت کتابخانه کوهبنان هم باید با همین رویکرد اجرا شود. کار ساخت کتابخانه هم باید بدون از دست دادن زمان آغاز شود تا شهروندان کوهبنان هرچه زودتر از مزایای آن برخوردار شوند.
دراین آئین مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با تاکید بر تسریع در روند ساخت کتابخانه اظهار داشت: شهرستان کوهبنان یک شهر فرهنگی است و مردم آن اهل مطالعه هستند، به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان این شهر استقبال خوبی از کتابخانه ها دارند و تعداد عضویت و میزان امانت کتاب در این شهرستان وضعیت مطلوبی دارد.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که انشالله این پروژه در مدت زمان پیش بینی شده به بهره برداری برسد، تا فضای مطلوب و خدمات خوب کتابداران باعث ارتقا فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه در این شهرستان شود.
لازم به ذکر است عملیات ساخت این پروژه در زمینی به مساحت 2500 مترمربع و زیربنای 500 متر مربع آغاز شد.

گفتنی است، شهرستان کوهبنان دارای 2 کتابخانه عمومی نهادی و 1 کتابخانه عمومی مشارکتی است.  این کتابخانه سال گذشته به عنوان کتابخانه برتر معرفی و از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور مبلغ 15میلیون ریال برای تامین منابع کتابخانه اهدا شد.

بيشتر
 [PageVisit]