اخبار شهرستان‌ها
1401/8/24 سه‌شنبه
نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی:
کتابخانه‌های عمومی در پیشرفت و توسعه فرهنگی جامعه نقش بسزایی دارند
نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از کتابخانه شهیدمدنی جیرفت بازدید کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ در سی‌امین دوره هفته کتاب و کتابخوانی ذبیح‌الله اعظمی ساردوئی، نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با حضور در کتابخانه شهیدمدنی جیرفت ضمن بازدید از کتابخانه در جریان فعالیت‌ها، مسائل و مشکلات کتابخانه‌های شهرستان قرار گرفته و از کتابداران شهرستان تقدیر نمود.

در این بازدید اعظمی، ضمن تبریک سی‌امین دوره هفته کتاب و کتابخوانی و تقدیر از زحمات کتابداران شهرستان در توسعه فرهنگ مطالعه با اشاره به اهمیت کتابخانه‌های عمومی در جامعه عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی در پیشرفت و توسعه فرهنگی جامعه نقش بسزایی دارند و با حمایت از طرح‌ها و برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی باید در جهت افزایش میزان مطالعه، کتابخوانی و ارتقای مسائل فرهنگی جامعه تلاش کرد.

اعظمی ساردوئی خواستار نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه و توسعه فرهنگی در کشور شد و گفت: از هر گونه حمایتی برای بخش فرهنگ و نهاد کتابخانه‌های عمومی در مجلس دریغ نخواهیم کرد.

وی با تأکید بر محدود بودن فضای کتابخانه شهیدمدنی به عنوان تنها کتابخانه شهر جیرفت قول مساعد جهت پیگیری توسعه فضای فیزیکی کتابخانه‌های شهرستان داده و خواستار همکاری شهرداری و استفاده از ظرفیت خیرین در رسیدن به این مهم شد.

در ادامه افضلی سرپرست اداره کتابخانه‌های شهرستان با اشاره به اینکه مطالعه و کتابخوانی یکی از مهم ترین ابزارهای پیشرفت و تعالی جامعه است، گفت: برای توسعه فرهنگ مطالعه همه باید تلاش کنند و این تلاش‌ها نباید فقط محدود به هفته کتاب شود.

وی ضمن ارائه برنامه‌های بزرگداشت سی‌امین دوره هفته کتاب و کتابخوانی در شهرستان جیرفت از عموم مردم برای مشارکت در برنامه‌های فرهنگی و کتابخوانی این هفته و بازدید از کتابخانه‌های شهرستان دعوت بعمل آورد.

در پایان ذبیح‌الله اعظمی ساردوئی از کتابداران کتابخانه‌های شهرستان جیرفت و عنبرآباد با اهدای لوح، تقدیر کرد.

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.