اخبار شهرستان‌ها
1401/8/28 شنبه
بخشدار بلوک:
کتاب و کتابخوانی؛ عاملی موثر بر تفکر سازنده و سلامت جسمانی
سومین جلسه انجمن کتابخانه‌ عمومی مالک اشتر شهر بلوک برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، سومین جلسه انجمن کتابخانه‌ عمومی مالک اشتر شهر بلوک باحضور اصغردهقان دوستی، امام جمعه؛ موسی مرسلپور، بخشدار؛ امیدآذرمهر، شهردار؛ علی نیک‌نفس، رئیس شورای اسلامی شهر، ناصر افضلی، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جیرفت و سایر اعضا با موضوع بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه در کتابخانه مالک اشتر تشکیل شد.

اصغر دهقان دوستی؛ امام جمعه ضمن گرامیداشت سی‌امین دوره هفته کتاب، به نقش کتابخانه‌های عمومی در توسعه فرهنگی هر شهر اشاره کرد و بیان داشت: اجرای برنامه‌های ترویجی کتاب و کتابخوانی با حمایت ائمه جمعه و جماعات، استفاده از ظرفیت مدارس، مساجد، پایگاه‌های بسیج و ادارات  انجام شود، زیرا این هم‌افزایی و همکاری باعث می شود که حرکت در این مسیر به بهترین شکل اتفاق افتد.

مرسلپور، بخشدار شهر بلوک با اشاره به نقش مطالعه در پیشرفت جوامع بشری، گفت: افزایش سرانه مطالعه و گسترش روزافزون فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین قشرهای مختلف جامعه در کاهش انواع آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی تأثیرگذار است.

وی در ادامه گفت: کتاب و کتابخوانی عاملی موثر بر تفکر سازنده و سلامت جسمانی محسوب می‌شود.

آذرمهر، شهردار نیز با توجه به اینکه یکی از شاخصه‌های فرهنگی هر شهر داشتن کتابخانه‌ عمومی است و با توجه به سهم نیم درصد درآمد شهرداری در پیشبرد اهداف و فعالیت‌های کتابخوانی قول همکاری در پرداخت نیم درصد را داد.

افضلی؛ سرپرست اداره کتابخانه‌های شهرستان به بیان گزارش اجمالی از روند فعالیت‌های کتابخانه پرداخت و برنامه‌های اجرایی به مناسبت بزرگداشت سی‌امین دوره هفته کتاب را ارائه کرد.

در پایان جلسه نیز اعضا پیشنهادها و نظرات خود را ارائه کردند.

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.