اخبار شهرستان‌ها
1401/8/14 شنبه
امام جمعه منوجان:
هفته کتاب و کتابخوانی؛ فرصتی برای معرفی کتابخانه
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان منوجان با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان منوجان با حضور سید ابوالحسن حسینی، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرماندار؛ امین رضوانی، امام جمعه شهرستان؛ ابراهیم اوژند، شهردار منوجان؛ اسماعیل زارعی، رئیس شورای اسلامی شهر؛ غلامحسین محمودی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛اصغر کرمی، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ حامد حاجب، رئیس اداره کتابخانه عمومی منوجان و سایر اعضای انجمن در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین رضوانی امام جمعه شهرستان منوجان هفته کتاب و کتابخوانی را فرصتی برای تجلیل از خادمان عرصه کتاب دانست و بیان داشت:  هفته کتاب و کتابخوانی؛ فرصتی برای معرفی کتابخانه است و همه در راستای تبلیغ، اطلاع رسانی و گرامیداشت این هفته موظف هستیم و ان شاءالله با یاری همه اعضاء محترم همکاری لازم را با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خواهیم داشت.
معاون سیاسی فرماندار منوجان اذعان داشت: اهمیت دادن به موضوع کتاب و کتابخوانی در جامعه موجب توسعه فرهنگی و ترویج مطالعه در جامعه به ویژه در میان جوانان و نوجوانان می شود.
سید ابوالحسن حسینی در ادامه اظهار داشت: برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و بالا بردن میزان کتاب خوانی، باید از ظرفیت آموزش و پرورش و سازمان های مردم نهاد در شهرستان استفاده کرد.
وی با توجه به نقش نظام آموزشی در ترویج کتابخوانی، فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید از سنین پایین در کودکان نهادینه شود؛ از خانواده شروع و در مدرسه تکمیل شود؛ مدارس باید به سمت و سویی بروند که دانش آموزان را برای مطالعه کتاب های غیر درسی ترغیب کنند.
وی همکاری ادارات فرهنگی شهرستان و همچنین اعضای انجمن را با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در راستای اجرای برنامه های فرهنگی، بازدید از کتابخانه و ... خواستار شد.
حامد حاجب، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان منوجان گزارشی از فعالیتهای کتابخانه عمومی ارائه نمود.
در پایان اعضاء محترم انجمن به بیان دیدگاه های خود در خصوص دستور کار جلسه پرداختند.

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.