اخبار شهرستان‌ها
1401/8/1 یکشنبه
با هدف بررسی مسائل کتابخانه های عمومی:
جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی شهرستان جیرفت برگزار شد
جلسه شورای اداری شهرستان جیرفت با محوریت بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی با حضور ابراهیم کمالی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، جلسه شورای اداری شهرستان جیرفت با محوریت بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی با حضور ابراهیم کمالی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ اکبر صالحی، رئیس سابق اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جیرفت؛ ناصر افضلی، سرپرست اداره کتابخانه‌های شهرستان جیرفت؛ مسئولین و کتابداران شهرستان برگزار شد.
ابراهیم کمالی معاون اداره کل با اشاره به نقش کتابخوانی در زندگی امروز گفت: کتاب می‌تواند برای نسل جدید بویژه کودکان، نوجوانان و جوانان ما راهگشا باشد. بنابراین وظیفه کتابداران است که با ترویج فعالیت‌های فرهنگی و کتابخوانی سبب جذب و ترغیب افراد جامعه به مطالعه و کتابخوانی شوند چون افراد با هر نوع تفکر و سلیقه وارد کتابخانه می‌شوند که می‌توان با تشویق به کتابخوانی، ارتباط مؤثری با آنها برقرار کرد زیرا کتاب و کتابخانه می‌تواند در این اوضاع بسیار راهگشا باشد.
کمالی فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی را نوعی جهاد دانست و گفت: کتابخانه های عمومی دارای ظرفیت‌های فراوانی هستند که باید از این ظرفیت استفاده کرد و نباید از آن غافل شد.
ناصر افضلی، سرپرست اداره کتابخانه‌های شهرستان عنوان کرد: استفاده از ظرفیت مراکز فرهنگی و بویژه مدارس جهت ارتقاء شاخص‌های عضو و امانت، پیشرفت فعالیت‌های کتابخوانی با همفکری، همکاری و تلاش همه کتابداران و مسئولین کتابخانه‌های شهرستان میسر می شود.
در ادامه جلسه مسئولین کتابخانه ها نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه کردند.
در پایان از خدمات اکبر صالحی، رئیس سابق کتابخانه های عمومی شهرستان جیرفت تقدیر شد و ناصر افضلی به عنوان سرپرست  جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جیرفت معرفی شد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.