اخبار شهرستان‌ها
1402/2/16 شنبه
به منظور اعتلای فرهنگ مطالعه در سیرجان؛
فرماندار ویژه سیرجان از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد
فرماندار ویژه سیرجان گفت: برگزاری جشنواره ها و مسابقات با معرفی کتاب های خواندنی می تواند یکی از راه های جذب مردم به کتابخوانی باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، در جریان برگزاری دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، علی یعقوبی پور، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی سیرجان، در پیامی از عموم مردم شهرستان برای شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
متن پیام به شرح ذیل است:
جشنواره کتابخوانی رضوی، رویدادی مزین به نام ائمه اطهار است و شرکت در این جشنواره با هدف آشنایی با کتاب های با ارزش، پیرامون ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) و اهل بیت (ع)، ترویج فرهنگ رضوی و فرهنگ غنی اسلامی امری مهم و پسندیده است.
جشنواره کتابخوانی رضوی تأثیر بسزایی در ارتقای سطح مطالعه در جامعه دارد. این جشنواره فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر با زندگانی امام هشتم(ع) و تشویق عموم به کتاب وکتابخوانی است.
کتابخانه های عمومی با ایجاد بستری برای مطالعه و برگزاری برنامه های فرهنگی و دینی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی به پویایی و نشاط جامعه در حوزه خواندن و کسب آگاهی کمک شایانی می کنند.
جشنواره‌ کتابخوانی رضوی فرصت ارزشمندی است تا علاوه بر آشنایی همه گروه‌های سنی و علاقمند به کتاب و کتابخوانی با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع)، موجبات اشاعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین گروه های مختلف به ویژه نسل جوان، پویا و با نشاط امروز ایران اسلامی فراهم شود.
برگزاری جشنواره رضوی یکی از برنامه های مفید و کاربردی نهاد کتابخانه ها در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و نیز ترویج فرهنگ رضوی است این جشنواره با معرفی کتاب های مفید و موثر و همچنین تنوع در شیوه برگزاری مسابقه می تواند ارتباط بسیار خوبی با جامعه مخاطب به منظور شناخت ائمه معصومین (ع) برقرار کند.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.