اخبار شهرستان‌ها
1401/1/14 یکشنبه
با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان برگزار شد
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان با حضور علی سلاجقه، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار؛ احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ عبدالرضا شیخ شعاعی، معاون شهردار و سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان؛ محمد جلال پور، خیّر کتابخانه ساز و عضو منتخب انجمن؛ احمد یوسف زاده، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید باهنر و نویسنده؛ مصطفی شمس الدینی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان و سایر اعضای انجمن در سالن خواجوی کرمانی اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار شد.

علی سلاجقه، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار با اشاره به اهمیت کتابخانه های عمومی در ارتقای شاخص های کتابخوانی، عنوان کرد: تدوین شاخص های کتابخانه ای در سطح شهرستان و بهره گیری مستمر از ظرفیت انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، در پیشبرد اهداف فرهنگی و ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیر قابل توجهی دارد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت توزیع عادلانه خدمات کتابخانه ها در سطح شهر گفت: برای جبران کمبود فضای کتابخانه ای می توان از فضای مساجد برای خدمات کتابخانه ای استفاده کرد.

وفائی ضمن تشکر از خدمات ارزنده جلال پور، خیر کتابخانه ساز به لزوم استفاده از ظرفیت خیرین اشاره کرد و گفت: با توجه به پراکندگی جمعیت، مناطقی در سطح شهر همچون شهرک الغدیر و شهرک مطهری فاقد کتابخانه است که می توان با مشارکت خیرین برای ساخت کتابخانه و سالن های مطالعه در این مناطق اقدام کرد.

وفایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به تعداد کتب موجود در کتابخانه های عمومی کرمان و میزان امانت کتاب، اظهار داشت: نیاز است تعداد و عناوین کتاب در کتابخانه‌های استان افزایش یابد تا هم منابع کتابخانه های عمومی غنی و به روز شود و هم پاسخگوی نیاز مراجعان باشیم.

مصطفی شمس الدینی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گزارشی از فعالیت های انجام شده در کتابخانه های عمومی ارائه کرد و گفت: فعالیت های فرهنگی متنوعی در راستای ترویج کتابخوانی در کتابخانه های شهرستان برگزار شده است.

در پایان این جلسه هر یک از اعضا پیشنهادات و نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.