اخبار شهرستان‌ها
1401/6/1 سه‌شنبه
توسط فرماندار و رئیس‌ انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان:
تجلیل از فعال فرهنگی، تعمیرکار خلاق و کتابخوان شهرستان کوهبنان
فرماندار و رئیس‌ انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان از تعمیرکار خلاق و کتابخوان این شهر تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، مجید توکلی، فرماندار و رئیس‌ انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان از حسن آذرنوش، تعمیرکار خلاق و کتابخوان این شهر تقدیر کرد.
حسن آذرنوش پیشکسوت فرهنگی و تعمیرکار که در محله اپولوار، شهر کوهبنان کتابخانه شخصی در محل کارخود ایجاد کرده است، در این دیدار گفت: جامعه دور از فرهنگ، جامعه‌ای بی‌تعادل است و فرهنگ پایه و اساس همه فعالیت‌هاست.
این مغازه‌دار دوستدار کتاب و کتابخوانی، هدف خود را از این اقدام، گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و رشد نسلی آگاه و کتابخوان و کمک به دانش آموزان، جوانان و مردم شهرش با استفاده از کتاب عنوان کرد.
وی افزود: کتاب و کتابخانه‌ به عنوان سرمایه‌های علمی و فرهنگی نسل جوان و نوجوان مورد نیاز ضروری هر محله‌ای است.
پس از این اقدام فرهنگی، مجید توکلی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی کوهبنان به دیدار حاج حسن آذرنوش رفت و از وی به‌خاطر کار ارزشمندی که در زمینه فرهنگ کتابخوانی انجام داده، تقدیر کرد.
وی با تجلیل از این مروج فرهنگی کتاب گفت: استفاده از کتابخانه‌ای که در مغازه برای اولین بار در شهرستان‌ کوهبنان به‌وجود آمده، نوید حرکتی فرهنگی و تأثیرگذار در حوزه فرهنگ کتابخوانی شهرستان است که امیدواریم ادامه یابد.
مجید توکلی، فرماندار و رئیس‌ انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان با اشاره به جایگاه ویژه کتاب و کتاب‌خوانی در دین مبین اسلام یادآور شد: کتاب راه و روش زیستن، رسیدن به سعادت و کمال را فراهم می‌کند و باید اهمیتی بیشتری برای کتاب قائل باشیم.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.