اخبار هفته کتاباخبار هفته کتاب
مسابقه بزرگ کتابخوانی آسمانی ها در کتابخانه های عمومی سراسر استان کرمان کلید خورد. همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار مسابقه بزرگ کتابخوانی آسمانی ها، ویژه کنگره 6500 شهید استان کرمان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار مسابقه بزرگ کتابخوانی آسمانی ها، ویژه کنگره 6500 شهید استان کرمان کار خود را آغاز کرد ، برگزاری این مسابقه تا پایان ایام الله دهه فجر همزمان با اختتامیه کنگره ادامه دارد.

محمد جواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی در خصوص برگزاری این مسابقه اظهار داشت: شهدا ، فرزانگان و برگزیدگان نسل خود بوده اند و اصلی ترین پیام آنها برای نسل امروز پیموندن طریق عزت ، آزادی و سعادت و سربلندی دنیا و آخرت است.

وی در ادامه گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از راه های متعددی امکان پذیر است که یکی از مؤثرترین آنها ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی درزمینه ایثار و شهادت است و تصریحات موکد و مکرر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در باب افزایش مطالعه و کتابخوانی همواره بیانگر اهمیت اساسی این ارزش فرهنگی در گستره دانش و بینش و فراگیری آموزه های دینی از جمله جهاد و شهادت بوده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: آیین نامه مسابقه کتابخوانی کنگره 6500 شهید استان کرمان در سه مقطع سنی کودک، نوجوان و بزرگسال در پورتال اداره کل کتابخانه های عمومی استان  بارگزاری شده است و علاقه مندان به شرکت در مسابقه می توانند با مراجعه به کتابخانه های عمومی استان، منابع مسابقه را مطالعه و در مسابقه شرکت کنند. 

وی در خاتمه با اعلام نقش موثر کتابخانه ها در ترویج کتابخوانی، گفت: مسابقه های کتابخوانی بزرگ، ایجاد امکان و تسهیلات برای علاقه مندان به کتاب خوانی، کارهای تشویقی، ترویجی می تواند به ترویج کتابخوانی کمک کند.


 
تعداد بازديد اين صفحه: 501