اخبار هفته کتاباخبار هفته کتاب
1

gyugvuy
همزمان با هفته کتاب انجام شد؛ بازدید هوشنگ مرادی کرمانی از کتابخانه مرکزی کرمان همزمان با هفته کتاب، هوشنگ مرادی کرمانی از کتابخانه مرکزی کرمان بازدید و با کتابداران دیدار و گفتگو کرد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی، به مناسبت هفته کتاب، هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده مطرح کشور از کتابخانه مرکزی کرمان بازدید و با کتابداران دیدار کرد.

در این بازدید محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به بیان توضیحاتی درخصوص کتابخانه مرکزی کرمان پرداخت وگفت: بنای کنونی کتابخانه در سال ۱۳۱۲ هجری شمسی بـرای ساخت کارخانه پشم ریسی خورشیـد بنیان نهاده شـد.

وی گفت: در مهرماه سال۱۳۷۰ همزمان با برپایی کنگره خـواجـوی کرمانـی، ساختمان باقی مانده بـا اضافه کردن مخـازن کتاب جهت استفاده به عنوان کتابخانه مرکزی بازسازی و به بهره برداری رسید و در سال ۱۳۷۸ به عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی اظهارداشت: این کتابخانه هم اکنون با داشتن بخش های مختلف از جمله خدمات فنی، اداری، پذیرش، جستجوی کتاب، تازه های کتاب، سالن های مطالعه، سالن نشریات، امانت، مرجع، اینترنت، نمازخانـه، بخش نابینایان و بخش تخصصی دفاع مقدس به عنوان یکی از زیباترین کتابخانه های جنوب شرق کشور به علاقمندان علم و ادب و کتاب وکتابخوانی خدمات ارائـه می کند.

وی گفت: کتابخانه مرکزی کرمان بیش از یکصد هزار جلد کتاب و بیش از ۱۰ هزار نفر عضو فعال دارد و به طور متوسـط روزانه بیش از دو هزار نفـر از اعضا و محققین و دانشجویان به کتابخانه مراجعه می کنند.

حسین زاده افزود: از بخش های منحصر به فرد این کتابخانه می توان به بخش دفاع مقدس، نابینایان و بخش کودک اشاره کرد.

گفتنی است، کتابداران کتابخانه مرکزی کرمان ضمن استقبال از هوشنگ مرادی کرمانی در نشستی از صحبت های هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده توانمند کشوری بهره مند شدند.  


 
تعداد بازديد اين صفحه: 355